CZ EN DE
Soutěž zručnosti a technické tvořivosti

Firma Bühler CZ vyhlašuje soutěž pro technické nadšence.


Smyslem soutěže je podpořit děti a mládež, kteří využívají svůj volný čas k tvůrčí činnosti s využitím manuální zručnosti a technické tvořivosti.

Vážení rodiče, určitě řešíte budoucnost vašeho dítěte.

Rádi bychom pozvali vás a vaše dítě na přehlídku středních škol, které se tentokrát koná online.

Během online přehlídky budeme prezentovat naše učební obory Obráběč kovů a Operátor plechové výroby, které může vaše dítě studovat na Střední škole obchodu, řemesel a služeb v Žamberku a v Bühler CZ s.r.o.

Tradiční výlet týmu Nástrojárny zamířil na Náchodsko

Ano, již po šestnácté v řadě se konal v pátek 21. srpna 2020 tradiční výlet týmu Nástrojárny za poznáním do blízké části východních Čech. Tentokrát to nebyla „pouze jen Nástrojárna“, ale přidali se i zástupci spolupracujících úseků (Obrobny, Výdejny, Údržby, Elektra, Servisního týmu montáže, Plechů, Tréninkového centra), včetně jednoho „důchodce“ a v plně obsazeném mikrobusu se vydalo 17 členů výpravy za poznáním. Bylo plánováno šest cílů, nakonec jich bylo sedm.

Kunvaldská lávka

V sobotu 11. července 2020 se uskutečnil již 26. ročník pravidelné akce Kunvaldská lávka. Akce byla uspořádána na místním koupališti. Samotnou událost, kromě hlavních soutěží, doprovázel bohatý doprovodný program i večerní zábava.

Letos nám oproti jiným ročníkům moc nepřálo počasí, byla zima a pršelo. Ale i presto přišlo okolo 600 návštěvníků. Ti se pak jaksepatří bavili nad dobrovolníky, kteří většinou skončili ve studené vodě.

I naše firma Bühler CZ v Žamberku se vydala do boje s koronavirem

Novinka na trhu – unikátní čistička vzduchu Sense Antiviro+

Odložili jsme roušky a zapnuli jsme čističky vzduchu.“

Naše firma Bühler CZ Žamberk se úspěšně podílela na vývoji a výrobě jedinečné čističky vzduchu Sense Antiviro+, která v těchto dnech přichází na trh.

Je možné si ji zakoupit na e-shopu firmy Sense, nebo přes nás.

Čistička obsahuje jedinečný filtr ULPA15 Microglass, který zachycuje koronaviry způsobující nemoc Covid-19, pachy, pyly, plísně a jiné alergeny. V této době je toto zařízení velice žádoucí a hlavně funkční.

Předání účinné čističky vzduchu

Ve středu 20. května 2020 předal pan ředitel Ing. Jiří Appeltauer a Ing. Jan Smola novou účinnou čističku vzduchu Sense Vital Air Antiviro+ s protikoronavirovým filtrem našemu firemnímu lékaři, panu doktoru MUDr. Ondřeji Kuželovi.

Tuto účinnou čističku vzduchu vyrábí naše firma Bühler CZ v Žamberku. Prodává ji firma Sense Vital Air Praha, www.sense.cz. Čistička vzduchu je vhodná pro všechny, kdo chtějí žít v čistém životním prostředí, např. pro firmy, kanceláře, zdravotnická zařízení, veřejná prostory, domácnosti, atd.

I v Bühleru rouškujeme

Jak v celé naší republice, tak i u nás v Bühleru musíme nosit všichni povinně roušku. Firma zajistila všem svým zaměstnancům roušky a dokonce i nabídla možnost zakoupení roušek pro své rodinné příslušníky.
Myslíme i na lidi v našem blízkém okolí, tudíž jsme poskytli roušky i Městskému úřadu Žamberk a do Albertina. Dále pomáháme i našim kolegům z Bühler Praha. Jsme rádi, že můžeme pomoci.
Naopak jsme pomoc také obdrželi. Firma WAGO nám poskytla zdarma šité textilní roušky, za které jsme moc vděčni.

Orlický maratón - firemní štafety

V seriálu dálkových běhů na lyžích SKI TOUR je součastí Orlický maratón, kde byl letos poprvé zařazen závod firemních štafet na 3 x 3 km klasicky.

Tohoto závodu se zúčastnila za naši firmu štafeta ve složení: Radovan Skalický, Aleš Dytrt, Václav Mlynář. Pro nepříznivé sněhové podmínky byl závod přeložen pod Velkou Deštnou, ale i tak byl nedělní závod na 40 km klasicky úplně zrušen. Takže závod štafet byl poslední, který uzavíral sobotní závodní program a ovlivnilo to i počet přihlášených štafet.

Předání stavebnic Fischertechnik Základní škole v Hylvátech

V naší firmě Bühler CZ v Žamberku spolupracujeme s okolními základními školami, podporujeme děti v technické tvořivosti, pořádáme akci Techné pro žáky základních škol, pravidelně organizujeme setkávání ředitelů a výchovných poradců ze základních škol, je toho hodně.

A na základě spolupráce s jednotlivými základními školami, kterou pečlivě vyhodnocujeme, si pak nejlepší školy vybereme a zakoupíme jim stavebnice, na kterých se domluvíme.

Soutěž TALENTY PRO FIRMY "T – PROFI"

Soutěž Talenty pro firmy „T-PROFI“ se konala v rámci Přehlídky strojírenských firem ve čtvrtek 23. ledna 2020 v Ústí nad Orlicí.

Cílem soutěže je prohlubování základních praktických dovedností a propagace stávající spolupráce zaměstnavatelů a vzdělavatelů. Soutěží smíšené 8-mi členné týmy, složené ze 3 žáků základní školy (5.třída) + 3 studentů střední školy (2.ročník) + 1 zástupce firmy + 1 pedagogického pracovníka. V daném časovém limitu týmy postaví a zprovozní dle zadání nové funkční zařízení na bázi polytechnické stavebnice (Merkur). Všechny absolvované disciplíny jsou hodnoceny porotou hodnotitelů na základě předem přesně popsaných hodnotících kritérií.

© 2014 - 2016 Bühler CZ, s.r.o. Žamberk,  Veškerá práva vyhrazena | Realizace HezkéWEBY.cz