CZ EN DE
Den otevřených dveří 17. - 18.1.2020 na zámku v Žamberku

Přijď se podívat na Den otevřených dveří na Střední školu obchodu, řemesel a služeb v Žamberku na zámek. Vezmi s sebou rodiče, kamarády nebo přijď sám a uvidíš, jaká může být Tvoje budoucnost.

Naše firma Bühler má se školou dlouholetou spolupráci a nabízíme obory pro chlapce i dívky - Obráběč kovů a Operátor plechové výroby. Praxe probíhá přímo u nás ve firmě. Budeš se učit na nejmodernějších strojích a ještě dostaneš zaplaceno. Čeká na Tebe moderně zařízená učebna. Starat se o Tebe bude přímo trenér biatlonové mládeže.

Utkání v ledním hokeji mezi spolupracovníky Bühler

Tak jako v loňském roce i letos probíhají utkání v ledním hokeji mezi spolupracovníky firmy Bühler. Tato utkání se konají pravidelně 1x za 14 dnů na zimním stadionu v Žamberku v dopoledních hodinách.

Kdo z našich nových nebo i stávajících kolegů má zájem vyzkoušet si tento nejrychlejší sport, přijďte se podívat mezi nás a vyzkoušet si ho. Těšíme se na Vás.

Milan Čermák

100 let české základní školy v Hylvátech

Je příjemné vidět jak dobře funguje spolupráce firmy Bühler CZ Žamberk a základní školy v Hylvátech. Zatím jedna z nejlépe spolupracujících základních škol v letošním roce. Jsme za to moc rádi a i nadále budeme tuto školu podporovat.

 

 

Techné 2019

V sobotu 9. listopadu se u nás v Bühleru konal další ročník Techné, zážitkový den pro žáky základních škol se zájmem o techniku a své budoucí uplatnění.

Opět byla laťka nastavena o stupínek výš než v loňském roce. Překročili jsme rekordní návštěvnost, přišlo 589 návštěvníků, z toho 280 dětí. Na všechny čekal tým dobře naladěných spolupracovníků, kteří kolem sebe šířili pozitivní atmosféru.

Předání nového přístroje naší firemní lékařce

V úterý 5. listopadu 2019 předal pan ředitel Ing. Jiří Appeltauer a Ing. Jan Smola nový přístroj naší firemní lékařce, paní doktorce MUDr. Tereze Liprové.

Naše firma zakoupila tento přístroj pro zkvalitnění lékařské péče. Jedná se o přenosný kvantitativní imunologický analyzátor, který má vícero funkcí.

Funkce FOB – slouží ke zjištění mikroskopické krve ve stolici (screening tumoru tlustého střeva).

Strep test – slouží k diagnostice streptokokové infekce v krku.

CRP zánětlivý marker, který rozliší bakteriální a virovou infekci.

2. ročník oboru Obráběč kovů si prohlédl MSV v Brně

Ve středu, 9. října 2019 se žáci 2. ročníku oboru Obráběč kovů zúčastnili Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně. Dopravu a vstupenky zajistila firma Bühler.

Celá exkurze byla zaměřena na ukázky strojů a technologií určených k třískovému obrábění kovů i dalších materiálů. Tato celá expozice se nacházela v pavilonu P. Další důležité téma pro obráběče jsou obráběcí nástroje a jejich zařízení, které se nacházely v sousední hale, a byla jim věnována dostatečně velká výstavní plocha. V souvislosti s obráběním jde ruku v ruce sledování kvality a měření. Zde byly představeny moderní měřící zařízení, ale i klasická měřidla.

Přehlídka škol a zaměstnavatelů regionu Ústí nad Orlicí

Další akcí, kde se prezentovala naše firma Bühler byla Přehlídka škol a zaměstnavatelů regionu Ústí nad Orlicí, která se konala 9. a 10. října 2019 v České Třebové. Hlavním pořadatelem byl Úřad práce ČR se sídlem v Ústí nad Orlicí. Slavnostního zahájení se chopil pan Bohumil Bernášek, radní Pardubického kraje zodpovědný za školství.

Prezentace středních škol a zaměstnavatelů 2019 v Rychnově nad Kněžnou

Naše firma Bühler se i tentokrát účastnila Prezentace středních škol a zaměstnavatelů 2019, která proběhla v pátek 4. a v sobotu 5. října 2019 v Rychnově nad Kněžnou. Akci organizovala Krajská hospodářská komora a Královéhradecký kraj. Již tradičně se uskutečnila za aktivní spolupráce a účasti škol a zaměstnavatelů a ve spolupráci s Úřadem práce.

Výlet našich důchodců po kulturních památkách

Bühler myslí také na své bývalé kolegy – nyní již v důchodu.  Již po mnoho let pořádají naši odboráři jednodenní výlet pro „naše důchodce“ po kulturních památkách České republiky. Firma vždy platí autobus.

Letos jsme se nevydali daleko, ale o to zajímavější byl náš cíl. Byl vybrán termín 17. září 2019 a cílem cesty byl zámek v Novém Městě nad Metují, kde byly nově renovovány zahrady. Následovala prohlídka města a oběd v příjemné restauraci.

Naše firma dostala od firmy Mazak stavebnicový model v měřítku 1:20 - CNC soustruh Mazak Quick Turn 200MY. Je to stejný typ jako skutečný stroj, který má k dispozici naše vzdělávací tréninkové centrum. Sestavením modelu byli pověřeni žáci 2. ročníku oboru Obráběč kovů ve složení Tomáš Dohalský, Jakub a Marek Musilovi.

© 2014 - 2016 Bühler CZ, s.r.o. Žamberk,  Veškerá práva vyhrazena | Realizace HezkéWEBY.cz