CZ EN DE
Orlický maratón - firemní štafety

V seriálu dálkových běhů na lyžích SKI TOUR je součastí Orlický maratón, kde byl letos poprvé zařazen závod firemních štafet na 3 x 3 km klasicky.

Tohoto závodu se zúčastnila za naši firmu štafeta ve složení: Radovan Skalický, Aleš Dytrt, Václav Mlynář. Pro nepříznivé sněhové podmínky byl závod přeložen pod Velkou Deštnou, ale i tak byl nedělní závod na 40 km klasicky úplně zrušen. Takže závod štafet byl poslední, který uzavíral sobotní závodní program a ovlivnilo to i počet přihlášených štafet.

Předání stavebnic Fischertechnik Základní škole v Hylvátech

V naší firmě Bühler CZ v Žamberku spolupracujeme s okolními základními školami, podporujeme děti v technické tvořivosti, pořádáme akci Techné pro žáky základních škol, pravidelně organizujeme setkávání ředitelů a výchovných poradců ze základních škol, je toho hodně.

A na základě spolupráce s jednotlivými základními školami, kterou pečlivě vyhodnocujeme, si pak nejlepší školy vybereme a zakoupíme jim stavebnice, na kterých se domluvíme.

Soutěž TALENTY PRO FIRMY "T – PROFI"

Soutěž Talenty pro firmy „T-PROFI“ se konala v rámci Přehlídky strojírenských firem ve čtvrtek 23. ledna 2020 v Ústí nad Orlicí.

Cílem soutěže je prohlubování základních praktických dovedností a propagace stávající spolupráce zaměstnavatelů a vzdělavatelů. Soutěží smíšené 8-mi členné týmy, složené ze 3 žáků základní školy (5.třída) + 3 studentů střední školy (2.ročník) + 1 zástupce firmy + 1 pedagogického pracovníka. V daném časovém limitu týmy postaví a zprovozní dle zadání nové funkční zařízení na bázi polytechnické stavebnice (Merkur). Všechny absolvované disciplíny jsou hodnoceny porotou hodnotitelů na základě předem přesně popsaných hodnotících kritérií.

Přehlídka strojírenských firem 2020

Letošní rok jsme zahájili účastí na Přehlídce strojírenských firem 2020, která se konala ve čtvrtek 23. ledna 2020 v Kulturním domě v Ústí nad Orlicí.

Akci pořádala Krajská hospodářská komora Pardubického kraje a Úřad práce ČR. Přehlídka byla určena školám, žákům a veřejnosti. Prezentovalo se tam 25 firem a 9 škol z okresu. Zástupci firem a jednotlivých škol podávali kompletní informace o možnostech uplatnění ve firmách, o možnostech studia a návštěvníci tak měli ucelený přehled informací o svém budoucím studiu a následném uplatnění v regionu.

Den otevřených dveří 17. - 18.1.2020 na zámku v Žamberku

Přijď se podívat na Den otevřených dveří na Střední školu obchodu, řemesel a služeb v Žamberku na zámek. Vezmi s sebou rodiče, kamarády nebo přijď sám a uvidíš, jaká může být Tvoje budoucnost.

Naše firma Bühler má se školou dlouholetou spolupráci a nabízíme obory pro chlapce i dívky - Obráběč kovů a Operátor plechové výroby. Praxe probíhá přímo u nás ve firmě. Budeš se učit na nejmodernějších strojích a ještě dostaneš zaplaceno. Čeká na Tebe moderně zařízená učebna. Starat se o Tebe bude přímo trenér biatlonové mládeže.

Utkání v ledním hokeji mezi spolupracovníky Bühler

Tak jako v loňském roce i letos probíhají utkání v ledním hokeji mezi spolupracovníky firmy Bühler. Tato utkání se konají pravidelně 1x za 14 dnů na zimním stadionu v Žamberku v dopoledních hodinách.

Kdo z našich nových nebo i stávajících kolegů má zájem vyzkoušet si tento nejrychlejší sport, přijďte se podívat mezi nás a vyzkoušet si ho. Těšíme se na Vás.

Milan Čermák

100 let české základní školy v Hylvátech

Je příjemné vidět jak dobře funguje spolupráce firmy Bühler CZ Žamberk a základní školy v Hylvátech. Zatím jedna z nejlépe spolupracujících základních škol v letošním roce. Jsme za to moc rádi a i nadále budeme tuto školu podporovat.

 

 

Techné 2019

V sobotu 9. listopadu se u nás v Bühleru konal další ročník Techné, zážitkový den pro žáky základních škol se zájmem o techniku a své budoucí uplatnění.

Opět byla laťka nastavena o stupínek výš než v loňském roce. Překročili jsme rekordní návštěvnost, přišlo 589 návštěvníků, z toho 280 dětí. Na všechny čekal tým dobře naladěných spolupracovníků, kteří kolem sebe šířili pozitivní atmosféru.

Předání nového přístroje naší firemní lékařce

V úterý 5. listopadu 2019 předal pan ředitel Ing. Jiří Appeltauer a Ing. Jan Smola nový přístroj naší firemní lékařce, paní doktorce MUDr. Tereze Liprové.

Naše firma zakoupila tento přístroj pro zkvalitnění lékařské péče. Jedná se o přenosný kvantitativní imunologický analyzátor, který má vícero funkcí.

Funkce FOB – slouží ke zjištění mikroskopické krve ve stolici (screening tumoru tlustého střeva).

Strep test – slouží k diagnostice streptokokové infekce v krku.

CRP zánětlivý marker, který rozliší bakteriální a virovou infekci.

2. ročník oboru Obráběč kovů si prohlédl MSV v Brně

Ve středu, 9. října 2019 se žáci 2. ročníku oboru Obráběč kovů zúčastnili Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně. Dopravu a vstupenky zajistila firma Bühler.

Celá exkurze byla zaměřena na ukázky strojů a technologií určených k třískovému obrábění kovů i dalších materiálů. Tato celá expozice se nacházela v pavilonu P. Další důležité téma pro obráběče jsou obráběcí nástroje a jejich zařízení, které se nacházely v sousední hale, a byla jim věnována dostatečně velká výstavní plocha. V souvislosti s obráběním jde ruku v ruce sledování kvality a měření. Zde byly představeny moderní měřící zařízení, ale i klasická měřidla.

© 2014 - 2016 Bühler CZ, s.r.o. Žamberk,  Veškerá práva vyhrazena | Realizace HezkéWEBY.cz