CZ EN DE
Tradiční výlet týmu Nástrojárny zamířil na Náchodsko

Ano, již po šestnácté v řadě se konal v pátek 21. srpna 2020 tradiční výlet týmu Nástrojárny za poznáním do blízké části východních Čech. Tentokrát to nebyla „pouze jen Nástrojárna“, ale přidali se i zástupci spolupracujících úseků (Obrobny, Výdejny, Údržby, Elektra, Servisního týmu montáže, Plechů, Tréninkového centra), včetně jednoho „důchodce“ a v plně obsazeném mikrobusu se vydalo 17 členů výpravy za poznáním. Bylo plánováno šest cílů, nakonec jich bylo sedm.

Kunvaldská lávka

V sobotu 11. července 2020 se uskutečnil již 26. ročník pravidelné akce Kunvaldská lávka. Akce byla uspořádána na místním koupališti. Samotnou událost, kromě hlavních soutěží, doprovázel bohatý doprovodný program i večerní zábava.

Letos nám oproti jiným ročníkům moc nepřálo počasí, byla zima a pršelo. Ale i presto přišlo okolo 600 návštěvníků. Ti se pak jaksepatří bavili nad dobrovolníky, kteří většinou skončili ve studené vodě.

I naše firma Bühler CZ v Žamberku se vydala do boje s koronavirem

Novinka na trhu – unikátní čistička vzduchu Sense Antiviro+

Odložili jsme roušky a zapnuli jsme čističky vzduchu.“

Naše firma Bühler CZ Žamberk se úspěšně podílela na vývoji a výrobě jedinečné čističky vzduchu Sense Antiviro+, která v těchto dnech přichází na trh.

Je možné si ji zakoupit na e-shopu firmy Sense, nebo přes nás.

Čistička obsahuje jedinečný filtr ULPA15 Microglass, který zachycuje koronaviry způsobující nemoc Covid-19, pachy, pyly, plísně a jiné alergeny. V této době je toto zařízení velice žádoucí a hlavně funkční.

Předání účinné čističky vzduchu

Ve středu 20. května 2020 předal pan ředitel Ing. Jiří Appeltauer a Ing. Jan Smola novou účinnou čističku vzduchu Sense Vital Air Antiviro+ s protikoronavirovým filtrem našemu firemnímu lékaři, panu doktoru MUDr. Ondřeji Kuželovi.

Tuto účinnou čističku vzduchu vyrábí naše firma Bühler CZ v Žamberku. Prodává ji firma Sense Vital Air Praha, www.sense.cz. Čistička vzduchu je vhodná pro všechny, kdo chtějí žít v čistém životním prostředí, např. pro firmy, kanceláře, zdravotnická zařízení, veřejná prostory, domácnosti, atd.

I v Bühleru rouškujeme

Jak v celé naší republice, tak i u nás v Bühleru musíme nosit všichni povinně roušku. Firma zajistila všem svým zaměstnancům roušky a dokonce i nabídla možnost zakoupení roušek pro své rodinné příslušníky.
Myslíme i na lidi v našem blízkém okolí, tudíž jsme poskytli roušky i Městskému úřadu Žamberk a do Albertina. Dále pomáháme i našim kolegům z Bühler Praha. Jsme rádi, že můžeme pomoci.
Naopak jsme pomoc také obdrželi. Firma WAGO nám poskytla zdarma šité textilní roušky, za které jsme moc vděčni.

Orlický maratón - firemní štafety

V seriálu dálkových běhů na lyžích SKI TOUR je součastí Orlický maratón, kde byl letos poprvé zařazen závod firemních štafet na 3 x 3 km klasicky.

Tohoto závodu se zúčastnila za naši firmu štafeta ve složení: Radovan Skalický, Aleš Dytrt, Václav Mlynář. Pro nepříznivé sněhové podmínky byl závod přeložen pod Velkou Deštnou, ale i tak byl nedělní závod na 40 km klasicky úplně zrušen. Takže závod štafet byl poslední, který uzavíral sobotní závodní program a ovlivnilo to i počet přihlášených štafet.

Předání stavebnic Fischertechnik Základní škole v Hylvátech

V naší firmě Bühler CZ v Žamberku spolupracujeme s okolními základními školami, podporujeme děti v technické tvořivosti, pořádáme akci Techné pro žáky základních škol, pravidelně organizujeme setkávání ředitelů a výchovných poradců ze základních škol, je toho hodně.

A na základě spolupráce s jednotlivými základními školami, kterou pečlivě vyhodnocujeme, si pak nejlepší školy vybereme a zakoupíme jim stavebnice, na kterých se domluvíme.

Soutěž TALENTY PRO FIRMY "T – PROFI"

Soutěž Talenty pro firmy „T-PROFI“ se konala v rámci Přehlídky strojírenských firem ve čtvrtek 23. ledna 2020 v Ústí nad Orlicí.

Cílem soutěže je prohlubování základních praktických dovedností a propagace stávající spolupráce zaměstnavatelů a vzdělavatelů. Soutěží smíšené 8-mi členné týmy, složené ze 3 žáků základní školy (5.třída) + 3 studentů střední školy (2.ročník) + 1 zástupce firmy + 1 pedagogického pracovníka. V daném časovém limitu týmy postaví a zprovozní dle zadání nové funkční zařízení na bázi polytechnické stavebnice (Merkur). Všechny absolvované disciplíny jsou hodnoceny porotou hodnotitelů na základě předem přesně popsaných hodnotících kritérií.

Přehlídka strojírenských firem 2020

Letošní rok jsme zahájili účastí na Přehlídce strojírenských firem 2020, která se konala ve čtvrtek 23. ledna 2020 v Kulturním domě v Ústí nad Orlicí.

Akci pořádala Krajská hospodářská komora Pardubického kraje a Úřad práce ČR. Přehlídka byla určena školám, žákům a veřejnosti. Prezentovalo se tam 25 firem a 9 škol z okresu. Zástupci firem a jednotlivých škol podávali kompletní informace o možnostech uplatnění ve firmách, o možnostech studia a návštěvníci tak měli ucelený přehled informací o svém budoucím studiu a následném uplatnění v regionu.

Den otevřených dveří 17. - 18.1.2020 na zámku v Žamberku

Přijď se podívat na Den otevřených dveří na Střední školu obchodu, řemesel a služeb v Žamberku na zámek. Vezmi s sebou rodiče, kamarády nebo přijď sám a uvidíš, jaká může být Tvoje budoucnost.

Naše firma Bühler má se školou dlouholetou spolupráci a nabízíme obory pro chlapce i dívky - Obráběč kovů a Operátor plechové výroby. Praxe probíhá přímo u nás ve firmě. Budeš se učit na nejmodernějších strojích a ještě dostaneš zaplaceno. Čeká na Tebe moderně zařízená učebna. Starat se o Tebe bude přímo trenér biatlonové mládeže.

© 2014 - 2016 Bühler CZ, s.r.o. Žamberk,  Veškerá práva vyhrazena | Realizace HezkéWEBY.cz