CZ EN DE

Aktuálně nabízíme
tyto volné pozice:

Montážní dělník, Elektromontér, Zámečník, Svářeč, CNC obráběč, Skladník / Manipulant - řidič VZV, Lakýrník, Zkušební technik elektro, Údržba areálu - na DPČ nebo DPP, Koordinátor zavádění nových výrob, Strategický/á nákupčí, Referent nákupu,  ad.

kompletní nabídka práce...

Žáci oboru obráběč kovů si prohlubovali odborné znalosti

Žáci 1. a 3. ročníku oboru obráběč kovů navštívili 22. února 2018 výrobní závod Korado v České Třebové, kde si při odborném výkladu Ing. Preclíka prohlédli výrobní linku na výrobu otopných těles, jejich kompletaci a skladování.

Pavel Bělík, učitel OV oboru obráběč kovů

 

Hokejové zápasy lidí z Bühleru

Lidé v Bühleru v Žamberku opravdu nezahálí. Pravidelně během zimy se scházejí na žambereckém zimním stadionu a pořádají hokejové zápasy v přátelském duchu mezi členy výrobních a technických profesí firmy Bühler.

První zápas se odehrál den před Štědrým dnem 23. prosince, další zápas 13. ledna a poslední 27. ledna. Všichni naši kolegové, kteří mají chuť a láká se se projet na bruslích, jsou samozřejmě vítáni.

Soutěž TALENTY PRO FIRMY "T – PROFI"

Společně se ZŠ Výprachtice jsme vytvořili tým Bühler CZ Žamberk a zúčastnili se krajského kola soutěže „Talenty pro firmy T-PROFI“, které se konalo v úterý, 23. ledna 2018 v Kulturním době v Ústí nad Orlicí.

Cílem soutěže je prohlubování základních praktických dovedností a propagace existující spolupráce zaměstnavatelů a vzdělavatelů. Soutěží smíšené osmičlenné týmy, složené ze 3 žáků základní školy (5. třída) + 3 studentů střední školy (2. ročník) + 1 zástupce firmy + 1 pedagogického pracovníka. V daném časovém limitu týmy postaví a zprovozní dle zadání nové funkční zařízení na bázi polytechnické stavebnice (Merkur). Všechny absolvované disciplíny jsou hodnoceny porotou hodnotitelů na základě předem přesně popsaných hodnotících kritérií.

Vypuštění meteorologického balónu - Fík 3

Již potřetí se pan učitel Jiří Hovorka ze ZŠ 28.října v Žamberku se svými žáky pustil do vědeckého projektu s názvem Fík 3. Projekt měl za cíl vytvořit amatérský výškový rekord ve výstupu meteorologického balónu střední třídy napuštěný plynem Heliem a měření maxima radiace nad územím ČR. I letos mu byli partnery za Akademii věd pan Kákona a za ČVÚT pan Kovář, které tento projekt zaujal a výsledky použijí v dalších výzkumech.

Přehlídka strojírenských firem

Včera, 23. ledna 2018 se již tradičně konala akce pod záštitou hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického nazvaná "Přehlídka strojírenských firem". Akce proběhla v Kulturním domě v Ústí nad Orlicí a byla určena pro žáky, rodiče a širokou veřejnost. Zájemci mohli na této přehlídce získat podrobné informace o možnostech uplatnění technických profesí na trhu práce a také o možnostech studia v příslušných vzdělávacích oborech.

Exkurze 9. třídy ze ZŠ a MŠ Slatina nad Zdobnicí

Ve čtvrtek 7. prosince 2017 se přijeli do naší firmy podívat žáci 9. třídy ze ZŠ a MŠ Slatina nad Zdobnicí. Celkem tu bylo 20 žáků a 2 paní učitelky a musím říct, že se jim u nás líbilo. Prohlédli si všechna pracoviště za plného provozu a na závěr si kluci zkusili naohýbat plechové letadýlko a holky sestavovaly zvonečky.

 

Montáž 10.000 Schleuse

V úterý 28.11.2017 proběhla u nás v Žamberku montáž 10.000 produktu Schleuse. Je to vynikající úspěch, co naši spolupracovníci dokázali a vážíme si jejich práce. Jejich výrobky jsou zasílány do celého světa a na to můžeme být právem hrdi.
Tento velký úspěch bude samozřejmě náležitě oslaven, jako jiné podobné úspěchy.

Techné 2017

Naše firma Bühler opět letos pořádala akci pro žáky základních škol nazvanou Techné. Akce se uskutečnila dnes v sobotu na svátek Martina, 11.11.2017.
Počasí nám přálo a dokonce i trochy sněhu jsme se dočkali. Jako každý rok i letos jsme se snažili předvést opět něco nového a to se nám doufám podařilo. Celé dopoledne naplňovali naši fabriku rodiče a prarodiče se svými dětmi, aby jim ukázali poctivé řemeslo. Spolu s námi zde byli i zástupci ze 7 středních odborných škol, kteří se prezentovali a nabízeli možnosti studia na jejich školách. Absolventi ze všech těchto škol nacházejí uplatnění v naší firmě, čehož si velice vážíme.

Přehlídka středních škol a zaměstnavatelů regionu Ústí nad Orlicí

Ve dnech 11. a 12. října 2017 se konala Přehlídka středních škol a zaměstnavatelů v prostorách VOŠ a SŠ technické, v České Třebové, kterou tradičně pořádá Úřad práce. Přehlídky se zúčastnili zástupci významných zaměstnavatelů našeho regionu, mezi kterými nechyběl ani Bühler Žamberk. Zástupci naší firmy poskytovali rodičům a žákům informace o možném uplatnění v naší firmě, o aktuálně poptávané pracovní síle a o unikátní spolupráci Střední školy obchodu, řemesel a služeb Žamberk a firmy Bühler, kdy nabízejí studijní obor Obráběč kovů. Návštěvnost byla opět velká.

Prezentace středních škol a zaměstnavatelů 2017

Od pátka 6. října do soboty 7. října 2017 proběhl již třetí ročník akce s názvem Prezentace středních škol a zaměstnavatelů v Rychnově nad Kněžnou. Zástupci naší firmy Bühler Žamberk na této akci opět nechyběli a představovali možnosti uplatnění v naší firmě. Akce byla úspěšná a je znát, že mnoho lidí začíná mít opět zájem o klasická řemesla a technické obory.

© 2014 - 2016 Bühler CZ, s.r.o. Žamberk,  Veškerá práva vyhrazena | Realizace HezkéWEBY.cz