Poznejte nás

Bühler Žamberk

"Dělat věci jen lépe"

Od roku 2012, kdy odkoupila naši firmu švýcarská firma Bühler AG realizujeme náš záměr a rozvíjíme výrobu strojů na zpracování potravin.
Bühler je přední světová firma v oblasti technologií pro zpracování zrna na mouku a krmiva, na výrobu těstovin a čokolády, ale také v oblasti výroby strojů a zařízení pro tlakové lití, mokré broušení a povrchové úpravy.

si
about

O nás

Dodáváme do celého světa komponenty do strojů např. na výrobu těstovin, čokolády, krmiva pro domácí zvířata, ale také do strojů pro tlakové lití hliníku. Zaměstnáváme přes 400 lidí, odborníků v technických profesích. Vážíme si jejich náročné práce, vzděláváme je, oceňujeme jejich zápal a energii, kterou vkládají do své práce. Neustále modernizujeme naše pracoviště. Na pracovištích využíváme nejmodernějších strojů Mazak a k výrobě využíváme již značný počet robotů.

"Spolupracujeme se Střední školou gastronomickou a technickou Žamberk, kdy v rámci duálního vzdělávání provozujeme obor Obráběč kovů již od roku 2015. Mnoho absolventů u nás zůstává pracovat, za což jsme velice rádi. Současné i budoucí spolupracovníky připravujeme na jednotlivá pracoviště v našem tréninkovém centru."

Věděli jste že...

ico
Kromě filtrů do mlýnů vyrábíme také vysoce účinné čističky vzduchu do obytných místností.
ico
Svijanské pivo je ze sladu vyráběného na našich strojích?
ico
Na našich strojích se vyrábí světově známá čokoláda Milka?
ico
Vyrábíme různé typy převodovek a pohonných mechanizmů, podle dodané dokumentace?
ico
Oblíbená „Babiččina mouka" se mele na našich strojích?
ico
Mlýnice, do kterých dodáváme naše výrobky, mají velikost i sedmipatrového paneláku?
timeico

Jak šel čas v Bühleru

1908
Založení textilní továrny v Žamberku.
Vyráběny jsou bavlněné tkaniny molina, technické tkaniny, aj.
1968
Zahájena strojírenská výroba.
Textilní stavy byly zlikvidovány a nahrazeny obráběcími stroji. Vyrábějí se stroje na tvarování chemického vlákna řady TK, později komponenty a automatizační prvky pro dopřádací stroje na bavlnu.
1994
Privatizace závodu
švýcarskou firmou Rieter AG. Nákup dalších CNC strojů, rozšiřování výrobních ploch. Výroba strojů pro linky na zpracování bavlny a automatické roboty pro obsluhu bezvřetenových strojů, převodovky a pohonné mechanismy.
2012
Odkoupení závodu
švýcarskou firmou Bühler AG. Změna výrobního programu ze strojů pro textilní průmysl na zařízení pro potravinářský průmysl, zejména pro zpracování a dopravu zrna a výrobu zařízení pro mlýny obilí.
2014
Masivní investice
Byla vystavěna nová hala pro zpracování plechů a povrchové úpravy, nakoupeny nové obráběcí stroje a technologie pro zpracování plechů. Vybudována byla nová prášková i mokrá lakovna.
2018
Kontinuální rozvoj továrny
Pokračuje rozvoj továrny. Nakoupeny byly nejmodernější japonské obráběcí stroje a kooperativní roboty, byla rozšířena obrobna, přistavěna další část montáže, vystavěny nové sklady zboží a zbourány staré nevyhovující budovy.