CZ EN DE
Soutěž o technický talent prověřila hlavně týmovou spolupráci žákůJediný vybraný tým z regionu reprezentoval 28. dubna Pardubický kraj na prvním celorepublikovém kole odborné soutěže žáků a studentů T-Profi (Talent pro firmy) v Praze. Pod patronací firmy Bühler CZ Žamberk se družstvo tvořené třemi žáky Základní školy z Výprachtic a třemi žáky prvního ročníku oboru obráběč kovů Střední školy obchodu, řemesel a služeb ze Žamberku utkalo s dalšími třinácti družstvy. Během tří hodin vyměřeného času soutěžili o nejlepší technický model tiskárny, který sestavovali ze stavebnice Merkur. Akci uspořádala Hospodářská komora České republiky s podtextem „Hledáme technické talenty.“

ZŠ 28. října v Žamberku má své dílny. I díky Bühler CZDalší základní škola, tentokrát v Žamberku, ulice 28. října, je kvalitně připravena na rozšíření výuky o manuální dovednosti a kromě jiných subjektů jí pomohla firma Bühler CZ. Ředitelka školy Hana Nosálová si dala za cíl nabídnout žákům pracovní výchovu z několika důvodů. „Žáci objeví svoje možnosti pro budoucí povolání, které vyžaduje manuální zručnost. A rozhodně nemusí jít jen o řemeslnou činnost. Jsou s ní spojeny například i umělecké a zdravotnické obory,“ uvedla.

Malé vědkyně zkoumají vesmír

Spolu se Základní školou Letohrad Komenského míříme do stratosféry. Napomohli jsme dvěma dívkám pod vedením Mgr. Jiřího Hovorky splnit si svůj sen. Ve spolupráci s Ústavem jaderné fyziky jsme společně uskutečnili následující experiment, který určitě napomůže jejich dalšímu rozvoji v oblasti techniky. Jak uvidíte, start nepostrádal dramatičnost. Ale jaký obtížný úkol jde hned napoprvé snadno, že?

Pracovní návštěva žáků ZŠ Kunvald v Bühleru Žamberk

Naši firmu v zimním období pravidelně navštěvují žáci ZŠ Kunvald, kteří v našem tréninkovém centru absolvují pracovní vyučování. V současné době si vyrábějí svícen. Jde o praktickou činnost zahrnující všechny základní operace při ručním zpracování kovů, včetně čtení výkresu a technologického postupu. Hned od počátku si vedou velice zdatně. Se současným pracovním zaujetím si poměrně rychle vytvoří výrobek, který jim bude připomínat dobu prožitou v Bühleru Žamberk.

© 2014 - 2016 Bühler CZ, s.r.o. Žamberk,  Veškerá práva vyhrazena | Realizace HezkéWEBY.cz