CZ EN DE

Aktuálně nabízíme
tyto volné pozice:

Technický kontrolor kvality, CNC obráběč, Elektromontér, Elektronik, Konstruktér elektro, Koordinátor zavádění nových výrob, Lakýrník, Manipulant plechové výroby, Montážní dělník, Nástrojař, Obsluha práškové lakovny, Řidič VZV, manipulant... kompletní nabídka...

 

Ohraňovač

Pracoviště ohraňování formuje plechy, vyřezané laserovým paprskem do potřebného tvaru.

Přestože práce s plechem je součástí několika učebních oborů, například strojní mechanik, nebo klempíř, před nástupem do firmy Bühler Žamberk, kde se využívají výkonné hydraulické lisy, se pracovníci s uvedenou technologií běžně v praxi nesetkávají. Přestože tyto špičkové stroje jsou vybaveny 3D informačním systémem pro kontrolu práce, jsou nutnou vlastností každého pracovníka u ohraňovacího lisu výborná prostorová představivost, schopnost správného čtení výkresové dokumentace a trvalého soustředění.

Důležitá je i předvídavost možných problémů při vlastní výrobě. Právě tuto vlastnost je možno získat jen dlouhodobou praxí a aplikací všech dosavadních pracovních zkušeností. Znalosti doprovázející každého pracovníka po celou jeho pracovní kariéru jsou nejdůležitějším předpokladem jeho úspěšné práce.

Plechová výroba – ohraňováníPlechová výroba – ohraňování

Svářeč

Svářeč spojuje kovové materiály působením vysokých teplot, které v místě spoje nataví základní materiál a po vychladnutí vytvoří jeden celek. Svou činností ovlivňuje nejenom funkčnost, ale i celkový vzhled výrobku. Musí se dobře orientovat v technické dokumentaci a technologických postupech, volit systém práce nedeformující výrobek a dbát na kvalitu a vzhled svarů.

Svařovací pracoviště jsou vybavena zařízením pro svařování v ochranné atmosféře CO2. Odstraňování kvalitativních, nebo estetických chyb svářeče je finančně nákladné a někdy i nerentabilní. Proto práce vyžaduje plné soustředění a svědomitost. Pracoviště svářečů je vzhledem k velkým rozměrům některých výrobků často náročné i na fyzickou kondici.

Plechová výroba – svařováníPlechová výroba – svařování

Prováděné práce:

  • Laser

  • Ohraňování

  • Zkružování

  • Svařování

  • Broušení

Kam dál:

© 2014 - 2016 Bühler CZ, s.r.o. Žamberk,  Veškerá práva vyhrazena | Realizace HezkéWEBY.cz