CZ EN DE
O přípravu nového oboru je mezi všemi firmami konsorcia velký zájem

Nabídka Průmyslové střední školy a učiliště v Letohradě má stále větší naději rozrůst se o nový technický obor strojírenský technik. Zástupci konsorcia významných regionálních firem, podporujících technické střední školství se tentokrát sešli i s vedoucím odboru školství Pardubického kraje Martinem Kissem, aby vyladili náplň oboru, který na trhu chybí.

„Panu Kissovi jsme předložili projekt nového čtyřletého maturitního oboru Strojírenský technik, který rozšiřuje a doplňuje nabídku strojního vzdělávání v regionu,“ uvedl Stanislav Hudák, šéf tréninkového centra Bühler CZ, která je také členem konsorcia. Absolventem oboru bude člověk, který kromě odborného zaměření bude mít patřičné znalosti o ekonomice, managementu a marketingu.

Společný projekt je průnikem konkrétních požadavků firem, které zatím žádný jiný vyučovaný obor v regionu nenabízí. Na rozdíl od jiných rozšiřuje spektrum pozic ve strojírenských firmách. Kromě jiných pozitiv otevírá možnosti pro větší uplatnění dívek ve strojírenství. Svolavatel konsorcia, starosta Letohradu Petr Fiala k tomu říká „Vážím si společného snažení firem, které vyprofilovaly zcela konkrétní požadavek na založení na trhu chybějícího oboru, věřím v jeho podporu, zrovna tak i v podporu zřizovatele pro potřebnou rekonstrukci areálu učiliště“.

Žáci od 2. pololetí prvního ročníku budou mít praxi ve škole a ve druhém a třetím ročníku ve firmách konsorcia, a to celý jeden den v každém týdnu. Právě díky této praxi se absolventi uplatní jako kontroloři kvality, vedoucí projektu, pracovníci nákupu a prodeje, technické přípravy výroby i koordinátoři týmů. Tím bude uspokojen požadavek všech firem konsorcia, protože pracovníky na tyto pozice si dosud musely samy vychovávat. „Naše firma by okamžitě přijala několik pracovníků z každého odvětví, které budou žáci školy studovat,“ komentoval záměr generální ředitel žamberské firmy Bühler Jiří Appeltauer.

Martin Kiss se zajímal o organizační, technické i finanční požadavky, které modernizace PSŠ Letohrad přinese a vyžádal si konkrétnější argumentaci ze strany školy.

Firma Bühler CZ Žamberk tento projekt plně podporuje a již dnes je připravena do něj vstoupit od školního roku 2016/2017, kdy se předpokládá zahájení výuky.

© 2014 - 2016 Bühler CZ, s.r.o. Žamberk,  Veškerá práva vyhrazena | Realizace HezkéWEBY.cz