CZ EN DE

Pracovní náplní obráběče je především obsluha CNC obráběcího stroje. Přestože firma Bühler Žamberk používá v pomocných provozech omezený počet klasických obráběcích strojů, jako je soustruh, frézka, vrtačka a různé druhy brusek, hlavní základ výroby je typický využitím moderních obráběcích CNC center řízených počítačem.

Pracovník musí umět číst technickou dokumentaci, znát celkovou konstrukci stroje, princip jeho fungování, zakládání nástrojů i obrobků, základní údržbářské úkony a hlavně systém jeho seřizování. Přestože příslušný obráběcí program si do stroje nahraje z intranetové sítě, na kterou jsou všechna CNC centra připojena, velice často je nutno provádět operativní korekce, které si vynucuje změna podmínek obrábění.

Samozřejmou součástí práce obráběče je očištění a odjehlení obrobku, jeho změření ve všech požadovaných parametrech, konzervace proti korozi a uložení pro přepravu v souladu s podmínkami technologického postupu. Nároky na pracovníky rostou s malosériovostí výroby, která je pro výrobní program firmy Bühler Žamberk typická.

CNC horizontální frézování

Obrobna – CNC horizontální frézováníObrobna – CNC horizontální frézování

Obrobna – CNC soustružení

Obrobna – CNC soustruženíObrobna – CNC soustružení

Prováděné práce

  • Soustružení

  • Frézování

  • Broušení

  • Nástrojárna

Kam dál:

© 2014 - 2016 Bühler CZ, s.r.o. Žamberk,  Veškerá práva vyhrazena | Realizace HezkéWEBY.cz