CZ EN DE
Železný muž učí i motivuje kluky na dílně. Ve škole je poznat, že jsou to naši učni

Aleš Dytrt pracuje v Bühler CZ od vojny, ale několikrát si „odskočil“ jinam. Získal zkušenosti k nezaplacení. Baví ho práce s lidmi a teď už rok vede tréninkové centrum. Zeptali jsme se ho...

 

Zkušenosti člověka stabilizují a ukotvujíPavel Netušil odešel před pár měsíci ve svých 64 letech do důchodu. V jedné firmě – dnes Bühler CZ – pracoval 39 let.

Po vyučení soustružníkem v roce 1969 uzavřel svoji první pracovní smlouvu v tehdejším Kovostavu, kde pracoval tři roky. Po dvou letech v Jablonném, kde si „namlouval“ svoji ženu Elišku se vrátil do Žamberka, kde pracoval dosud. Má syna a dceru a tři vnuky. Ti bydlí v Žamberku, takže je trénuje a chodí s nimi běhat. „Je hezké vidět, jak se zlepšují v atletice,“ říká. Kromě toho rád jedí na kole, lyžuje a leze po horách. Nejraději sám.

Celý život „s jednou“ mě vyhovuje. Mít práci na dosah a „doběhnout si“ za ní je fajn

Pan Štěpán Michalovič v Bühleru CZ je seřizovač. Aktuálně seřizuje univerzální stavebnicové přípravky (USP) a konkrétně tuhle práci dělá už šest let. Před tím dlouhé roky pracoval na CNC strojích. Ve firmě pracuje už od roku 1973, kdy přišel z vojny. Celý život tedy „upsal“ jedné firmě, i když ta v průběhu let několikrát změnila majitele. Strojním zámečníkem se vyučil v učilišti v Hnátnici.

 toV Bühleru dostal příležitost pracovat v novém a učit se nové. Kmu potřebuje zdraví a pozitivního ducha

Jizerskou padesátku v její zkrácené podobě jelo letos přes pět tisíc účastníků. Jedním z nich byl i devětašedesátiletý Jan Klíma, který v Bühler CZ pracuje v technologii a je jedním ze dvou nejstarších zaměstnanců firmy. Závod uběhl za 1 hodinu, 19 minut a 51 vteřin a celou dobu se držel uprostřed startovního pole. „Až na konci závodu jsem zjistil, že ten „závodník“ s nízkým číslem 1957, za kterého jsem se zavěsil, byl doktor Jan Pirk a že mi „utekl“ o osm minut“, usmívá se. (foto je z loňského ročníku závodu).

Slovinské Alpy

Stanislav Hudák je známý tím, že ve firmě i v osobním životě klade důraz na spolehlivost, přesnost, loajalitu k firmě. A vede k tomu i své svěřence ve firmě. Mnozí to o něm vědí, ale někteří ani netuší, že ve volném čase, zbývá-li mu nějaký, si rád hraje a montuje. Mimo jiné. Zeptali jsme se ho...

Přiblížení výuky a studia, větší provázanost odborného studia a úspěšných firem – takovou cestou jde žamberská firma Bühler CZ. V tamní škole i v dílnách společnosti proto zavedli obor obráběč.

To je začátek článku, který vyšel v sobotní MF DNES 13. 6. jako obsáhlý rozhovor s generálním ředitelem společnosti Bühler CZ Jiřím Appeltauerem, který v žamberské firmě pracuje už 35 let. Je ženatý, má dvě dospělé děti. „Mým koníčkem je hlavně moje práce. Příležitostně hraji bowling - je to krásná hra, protože se u ní musí člověk skutečně soustředit,“ říká ředitel.

Manažer kvality si čistí hlavu hraním na trubku a „odpočívá“ v dechovém orchestru

Josef Mařík je ve firmě Bühler CZ více jak 30 let, dnes v pracovní pozici vedoucího manažera kvality. Vystudoval strojní obory a dlouhodobě se zabývá právě otázkami souvisejícími s kvalitou. Od svých 25 let pracuje v podniku, který sice měnil majitele, ale on zůstal prakticky na jednom místě. Nejdřív jako soustružník, směnový kontrolor, metrolog, vedoucí technické kontroly a člověk zodpovědný za řízení systému kvality. S ředitelem firmy Jiřím Appeltauerem jej spojuje společný názor, a to, že kvalita dominantně závisí na lidech, které si ke spolupráci vyberete. Takže platí: „Jaké lidi si vybereš, s takovými budeš dělat a takovou budeš mít kvalitu." A protože určité období měl na starosti i personální procesy ve firmě, budoval v daném čase s touto zásadou personální oddělení naší firmy.

© 2014 - 2016 Bühler CZ, s.r.o. Žamberk,  Veškerá práva vyhrazena | Realizace HezkéWEBY.cz