CZ EN DE

Aktuálně nabízíme
tyto volné pozice:

Technický kontrolor kvality, CNC obráběč, Elektromontér, Elektronik, Konstruktér elektro, Koordinátor zavádění nových výrob, Lakýrník, Manipulant plechové výroby, Montážní dělník, Nástrojař, Obsluha práškové lakovny, Řidič VZV, manipulant... kompletní nabídka...

 

Železný muž učí i motivuje kluky na dílně. Ve škole je poznat, že jsou to naši učni

Aleš Dytrt pracuje v Bühler CZ od vojny, ale několikrát si „odskočil“ jinam. Získal zkušenosti k nezaplacení. Baví ho práce s lidmi a teď už rok vede tréninkové centrum. Zeptali jsme se ho...

 

Zkušenosti člověka stabilizují a ukotvujíPavel Netušil odešel před pár měsíci ve svých 64 letech do důchodu. V jedné firmě – dnes Bühler CZ – pracoval 39 let.

Po vyučení soustružníkem v roce 1969 uzavřel svoji první pracovní smlouvu v tehdejším Kovostavu, kde pracoval tři roky. Po dvou letech v Jablonném, kde si „namlouval“ svoji ženu Elišku se vrátil do Žamberka, kde pracoval dosud. Má syna a dceru a tři vnuky. Ti bydlí v Žamberku, takže je trénuje a chodí s nimi běhat. „Je hezké vidět, jak se zlepšují v atletice,“ říká. Kromě toho rád jedí na kole, lyžuje a leze po horách. Nejraději sám.

Celý život „s jednou“ mě vyhovuje. Mít práci na dosah a „doběhnout si“ za ní je fajn

Pan Štěpán Michalovič v Bühleru CZ je seřizovač. Aktuálně seřizuje univerzální stavebnicové přípravky (USP) a konkrétně tuhle práci dělá už šest let. Před tím dlouhé roky pracoval na CNC strojích. Ve firmě pracuje už od roku 1973, kdy přišel z vojny. Celý život tedy „upsal“ jedné firmě, i když ta v průběhu let několikrát změnila majitele. Strojním zámečníkem se vyučil v učilišti v Hnátnici.

 toV Bühleru dostal příležitost pracovat v novém a učit se nové. Kmu potřebuje zdraví a pozitivního ducha

Jizerskou padesátku v její zkrácené podobě jelo letos přes pět tisíc účastníků. Jedním z nich byl i devětašedesátiletý Jan Klíma, který v Bühler CZ pracuje v technologii a je jedním ze dvou nejstarších zaměstnanců firmy. Závod uběhl za 1 hodinu, 19 minut a 51 vteřin a celou dobu se držel uprostřed startovního pole. „Až na konci závodu jsem zjistil, že ten „závodník“ s nízkým číslem 1957, za kterého jsem se zavěsil, byl doktor Jan Pirk a že mi „utekl“ o osm minut“, usmívá se. (foto je z loňského ročníku závodu).

Slovinské Alpy

Stanislav Hudák je známý tím, že ve firmě i v osobním životě klade důraz na spolehlivost, přesnost, loajalitu k firmě. A vede k tomu i své svěřence ve firmě. Mnozí to o něm vědí, ale někteří ani netuší, že ve volném čase, zbývá-li mu nějaký, si rád hraje a montuje. Mimo jiné. Zeptali jsme se ho...

Přiblížení výuky a studia, větší provázanost odborného studia a úspěšných firem – takovou cestou jde žamberská firma Bühler CZ. V tamní škole i v dílnách společnosti proto zavedli obor obráběč.

To je začátek článku, který vyšel v sobotní MF DNES 13. 6. jako obsáhlý rozhovor s generálním ředitelem společnosti Bühler CZ Jiřím Appeltauerem, který v žamberské firmě pracuje už 35 let. Je ženatý, má dvě dospělé děti. „Mým koníčkem je hlavně moje práce. Příležitostně hraji bowling - je to krásná hra, protože se u ní musí člověk skutečně soustředit,“ říká ředitel.

Manažer kvality si čistí hlavu hraním na trubku a „odpočívá“ v dechovém orchestru

Josef Mařík je ve firmě Bühler CZ více jak 30 let, dnes v pracovní pozici vedoucího manažera kvality. Vystudoval strojní obory a dlouhodobě se zabývá právě otázkami souvisejícími s kvalitou. Od svých 25 let pracuje v podniku, který sice měnil majitele, ale on zůstal prakticky na jednom místě. Nejdřív jako soustružník, směnový kontrolor, metrolog, vedoucí technické kontroly a člověk zodpovědný za řízení systému kvality. S ředitelem firmy Jiřím Appeltauerem jej spojuje společný názor, a to, že kvalita dominantně závisí na lidech, které si ke spolupráci vyberete. Takže platí: „Jaké lidi si vybereš, s takovými budeš dělat a takovou budeš mít kvalitu." A protože určité období měl na starosti i personální procesy ve firmě, budoval v daném čase s touto zásadou personální oddělení naší firmy.

© 2014 - 2016 Bühler CZ, s.r.o. Žamberk,  Veškerá práva vyhrazena | Realizace HezkéWEBY.cz