CZ EN DE
Zážitek v moderní firmě nabízejí rodičům i dětem v Bühleru

Smontovat výrobek podle návodu, sáhnout si na moderní techniku, vyzkoušet počítače při modelaci skutečného dílce do stroje a změřit své schopnosti v soutěži zručnosti. To vše a ještě něco navíc si mohou prožít žáci posledních ročníků základních škol na zážitkovém dni ve firmě Bühler CZ v Žamberku v sobotu 28. listopadu od 9 do 14 hodin.

„Děti se mohou při svém tvoření v jedné z našich dílen inspirovat ukázkou využití počítačových programů při výrobě motocyklů na zakázku. Zkusí si také ovládat CNC stroj a otestovat svoji zručnost při výrobě suvenýru z mosazi,“ láká ředitel firmy Jiří Appeltauer. „Návštěvníky provedeme zajímavými místy firmy, kam se většina lidí nedostane. Na vlastní oči tak uvidí naše jedinečné stroje a špičková pracoviště. Odnesou si tak zážitek z provozů na obrábění kovů, zpracování plechů a montáže průmyslových výrobků či z pracoviště kontroly kvality s nejmodernější měřicí technikou,“ dodal jeden z hlavních organizátorů akce Miroslav Štěpán.

Představí se i školy

2015 11 19 techne2„Rodičům i dětem odpovíme také na otázky týkající se uplatnění učňů a studentů škol v našem podniku nebo obecně ve strojírenských firmách. Pozvali jsme zástupce několika středních škol a učilišť z regionu, které se představí s nabídkou možného studia. Jejich absolventi jsou často našimi spolupracovníky,“ upřesňuje nabídku šéf tréninkového centra Stanislav Hudák, který má na starosti praxi žáků nového oboru Obráběč kovů. Právě tento učební obor je novinkou Střední školy obchodu, řemesel a služeb v Žamberku na zámku, která bude 28. 11. Od 9 hodin také otevřená. Frma Bühler CZ dává budoucím obráběčům odborný základ a poskytla prostory přímo na svém pracovišti, kde se v letošním školním roce učí deset žáků.

„Případné zájemce budeme rádi inspirovat. Mohou si zažít, jak se v dnešní moderní strojírenské firmě pracuje a jak funguje. Naše firma má v regionu stoleté kořeny. Poslední roky se dynamicky rozvíjí, a proto máme trvale zájem o kvalifikované pracovníky. Naši lidé zanechávají své otisky na výrobcích do Indie, Afriky, Brazílie a jiných dalekých zemí. Práci u nás najdou ti, kteří budou dobře chtít zvládnout své řemeslo. Při nástupu jim pomůžeme v již zmíněném vlastním tréninkovém středisku,“ uzavírá ředitel Appeltauer.

Zdenka Hanyšová Celá

© 2014 - 2016 Bühler CZ, s.r.o. Žamberk,  Veškerá práva vyhrazena | Realizace HezkéWEBY.cz