CZ EN DE
Za zážitky na Techné do Bühleru už v sobotu!Zážitkový den Techné určený pro žáky se zájmem o techniku a své budoucí uplatnění připravili na sobotu 26. 11. 2016 od 9,00 do 13,00 hodin přímo do výrobních hal firmy Bühler CZ v Žamberku. „V průběhu návštěvy získají děti i jejich rodiče spoustu zážitků z pracovního dne v našich provozech na obrábění kovů, zpracování plechů a montáže průmyslových výrobků, dokonce i z pracoviště kontroly kvality s nejmodernější měřicí technikou,“ říká ředitel Jiří Appeltauer.


Případné adepty o studium technických oborů – a nejen je – zde budou inspirovat. „Mohou si zažít, jak se v dnešní moderní strojírenské firmě pracuje a jak funguje. Děti samy si budou moci zkusit smontovat výrobek podle návodu, vyzkouší si ovládání robota nebo řezání laserem,“ láká vedoucí tréninkového centra Aleš Dytrt. Dokonce budou moci v soutěži získat zajímavé ceny. „Zájemcům také odpovíme na otázky týkající se uplatnění ve strojírenských firmách a pomůžeme tak při rozhodování o výběru odborného učiliště nebo střední školy pro uvažované budoucí povolání.“

Stejně jako loni budou na Techné v Bühleru po celý den také učni oboru Obráběč kovů z druhého ročníku, kteří se zde v tréninkovém centru učí praxi na nejmodernějších CNC strojích pod dohledem špičkových odborníků. Poznáte je podle oranžových triček (prváci nosí limetkově zelená). Jednou z druhaček je Petra, která je spokojená, že jsou v praktické výuce dál, než jejich kamarádi v jiné škole. „V porovnání s jinými školami jsme už první rok měli zpestřený, už jsme pracovali na strojích, zatímco jinde pořád pilovali. Myslím si, že to bude čím dál zajímavější,“ říká Petra, jejíž rodiče pracují ve stejné firmě. S kolektivem i s mistrem odborného výcviku je také spokojená. „Učíme se v souvislostech,“ říká.

Obor Obráběč kovů vznikl v roce 2015 při Střední škole obchodu, řemesel a služeb v Žamberku za podpory Pardubického kraje a hejtmana Martina Netolického a firmy Bühler CZ. Od kraje žáci dostávají prospěchová stipendia. Další tři tisíce korun za dobré výsledky poskytuje firma Bühler přímo žákovi, nebo jeho zákonnému zástupci. Po třech letech učení budou moci absolventi okamžitě nastoupit na pracoviště, které už dobře znají, nebo se uplatnit v jakékoliv jiné průmyslové firmě. Školu i firmu si letos v září prohlédla ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová, která ve škole slavnostně otevřela moderně vybavenou třídu pro teoretickou výuku oboru Obráběč kovů. Do Střední školy obchodu, řemesel a služeb v Žamberku se v sobotu můžete podívat také, ve dnech 25. a 26. září pořádá Den otevřených dveří.

Zdenka Hanyšová Celá,

Komunikace s veřejností pro Bühler CZ Žamberk

© 2014 - 2016 Bühler CZ, s.r.o. Žamberk,  Veškerá práva vyhrazena | Realizace HezkéWEBY.cz