CZ EN DE
Úsměv prezidenta vykouzlil robot, který podává cigarety

Miloš Zeman při návštěvě Žamberku doslova tál. Spokojený byl hlavně ve firmě Bühler CZ.
Očividně dojatého generálního ředitele Jiřího Appeltauera chválil, že pro své zaměstnance používá baťovské označení spolupracovníci, i za jeho pětatřicetileté působení ve firmě. „Kdo má odvahu investovat, má moje sympatie," chválil firmu. Radost prezidentovi udělali zaměstnanci, kteří pro něj sestavili jednoramenného robota, který dovede podávat drobné předměty. „Takový zajímavý dárek jsem ještě nedostal," spokojeně konstatoval prezident.

Dostal hračku

„Je to taková krásná domácí hračka, kterou si pan prezident po večerech může vyzkoušet," předal hrdě dar Jiří Appeltauer. „Jsem technický talent. Na co sáhnu, to rozbiju," pobavil přítomné prezident a pokračoval: „Nejdříve to vyzkouším jako pojízdný vysavač. Když to nebude fungovat, zjistím, zda to náhodou není pračka. No a když ne, udělám z toho učícího se robota, který mne pozdraví, kdykoli přijdu na Hrad nebo do Lán, ukloní se a případně zahraje nějakou znělku."

„Cigaretu vám podá," rozradostnil prezidenta ředitel. „Vynikající, už se těším, až to vyzkouším," radoval se Miloš Zeman, a když se cigarety z „rukou" robota dočkal, rozesmál desítky zaměstnanců znovu: „Nejdřív vypadal, že je nekuřák, ale pak se dal přesvědčit. Děkuji."

Prezidentská návštěva v Žamberku se nesla v přátelské atmosféře. Že je Miloš Zeman mezi svými příznivci, poznal hned, jak vstoupil do sálu Divišova divadla. Až na pár jedinců povstali všichni. Řady seniorů narušili jen studenti. Starosta Jiří Dytrt prezidenta chválil, že bravurně zvládl odpovědět na všetečné dotazy zastupitelů, s nimiž se před besedou s občany setkal. Hejtman Martin Netolický na pódiu zavzpomínal, jak tam s ochotníky hrál Tři mušketýry. „Je to můj druhý potlesk v tomto sále," usmíval se spokojeně. „Rád bych slyšel vaše názory, protože moje názory už mě poněkud nudí," vyzval Žamberské k diskuzi prezident.

Orlický deník

Autor fotografií: Petr Wagenknecht

© 2014 - 2016 Bühler CZ, s.r.o. Žamberk,  Veškerá práva vyhrazena | Realizace HezkéWEBY.cz