CZ EN DE

Žamberk - Při rozvoji výuky technických oborů ve Střední škole obchodu, řemesel a služeb Žamberk významně pomůže firma Bühler CZ Žamberk.

Studentům, kteří již od září 2015 nastoupí do nového učebního oboru Obráběč kovů, zajistí praxi přímo na svých pracovištích a ještě jim bude vyplácet finanční odměnu. „Celková částka, kterou při splnění prospěchových kritérií žáci od druhého ročníku obdrží, se přiblíží třem až čtyřem tisícům korun měsíčně," upřesnil ředitel firmy Jiří Appeltauer. Unikátní spo-lupráce firmy a školy v rámci takzvaného duálního vzdělávání, kdy škola a firma jsou významnými partnery ve výuce a praxi, je nastartována.

Výhody vzájemné spolupráce

Střední škola obchodu, řemesel a služeb získala na obor Obráběč kovů řádnou akreditaci od ministerstva školství na podzim 2014, aktivitu podporuje a velmi si jí cení Pardubický kraj. První studenti se do oboru mohou hlásit již při přijímacích zkouškách v březnu 2015. Firma Bühler CZ spolupracuje s vedením školy na přípravě jejího technického vybavení a na tematickém obsahu výuky oboru.

„Rozhodující na naší spolupráci je vysoká úroveň teoretického studia na škole i špičková praktická výuka na moderních strojích v nadstandardních podmínkách firmy Bühler. Tuto skutečnost ocenil i hejtman Pardubického kraje, který naši partnerskou školu nedávno navštívil," uvedl ředitel Bühler CZ Jiří Appeltauer. Se školou se už osobně seznámili i zástupci firmy Bühler ze švýcarského Uzwilu Peter Leutwiler a Rolf Cavelti. Při jednání s ředitelkou Zuzanou Pecháčkovou upřesnili zásady další spolupráce při zabezpečování vysoké úrovně učebního oboru Obráběč kovů. „Švýcarští manažeři přislíbili, že náš školský systém výuky technických oborů budou průběžně obohacovat o dobré a osvědčené zkušenosti, které využívají ve své zemi," uvedla Zuzana Pecháčková a dodala: „Tím vznikne zatím málo používaný model spolupráce na nových základech. Žáci se už od druhého ročníku studia budou učit své profesi přímo v pracovních podmínkách výrobní firmy trvale."

Absolventi oboru Obráběč kovů budou moci okamžitě nastoupit na pracoviště, které už dobře znají ze svého působení ve škole, a své dosavadní znalosti a zkušenosti si už jenom pozvednou na profesionální úroveň. „Včas se tak naučí zásady, které se uplatňují v každé moderní a prosperující strojírenské firmě, a pracoviště jim bude dobře známé," uvedl Stanislav Hudák, šéf tréninkového centra Bühler CZ Žamberk.

Na finanční podporu Pardubického kraje, která se na obor Obráběč kovů vztahuje, navazují další finanční výhody, které firma Bühler CZ Žamberk poskytne ve formě stipendia.

Pro zájemce o obor Obráběč kovů budou 16. ledna a 6. února 2015 připraveny ve škole Dny otevřených dveří. Dne 6. února mohou zájemci po návštěvě školy navštívit i firmu Bühler Žamberk a prohlédnout si její pracoviště. Více na www.buhlercz.cz a www.zamek.zamberk.cz. (zhc)

Zdroj: http://orlicky.denik.cz/zpravy_region/ucni-se-budou-ucit-praxi-primo-ve-firme-na-modernich-strojich-20150116.html

© 2014 - 2016 Bühler CZ, s.r.o. Žamberk,  Veškerá práva vyhrazena | Realizace HezkéWEBY.cz