CZ EN DE

Aktuálně nabízíme
tyto volné pozice:

Technický kontrolor kvality, CNC obráběč, Elektromontér, Elektronik, Konstruktér elektro, Koordinátor zavádění nových výrob, Lakýrník, Manipulant plechové výroby, Montážní dělník, Nástrojař, Obsluha práškové lakovny, Řidič VZV, manipulant... kompletní nabídka...

 

Tradiční výlet týmu Nástrojárny - návštěva Jaroměře a Ratibořic

Již po čtrnácté v řadě se vydal tým Nástrojárny za poznáním do blízké části východních Čech. Celkem 15 členů výpravy, včetně „důchodci“ se vydalo za poznáním do Jaroměře, Ratibořic a Šestajovic. Výlet se uskutečnil v pátek, 13. července 2018.

Prvním zastavením byla dopolední návštěva železničního muzea Výtopna Jaroměř. Výtopna parních lokomotiv je stará více jak 110 let a vrátili jsme se tak do doby, kdy železnici vládla pára. V soukromém muzeu jsme nalezli desítky exponátů, mimo jiné parní lokomotivu Conrad Vorlauf z roku 1873 nebo unikátní elektrickou akumulátorovou lokomotivu Ringhoffer z roku 1916.

Druhým zastavením po dobrém obědě byly Ratibořice. Procházkou jsme se dostali k zámku, kde část z nás využila organizované prohlídky moderního empírového zámeckého sídla. Ostatní si prohlédli Babiččino údolí. Na začátku Babiččina údolí stojí známé pískovcové sousoší babičky a dětí.  Právě sem umístila Božena Němcová děj svého románu Babička. Tady někde chodily skutečné předobrazy babičky, vévodkyně Zaháňské, Barunky a jejích sourozenců, psů Sultána a Tyrla i bláznivé Viktorky, ale to všichni pamatujeme ze školních lavic.

Třetí zastavení proběhlo v muzeu motocyklů v Šestajovicích. Muzeum představuje aktuálně přes 100 československých cestovních, sportovních, plochodrážných i motokrosových motocyklů z let 1934 až 2004 a je propojeno s expozicí historických hraček z let 1890 až 1975, panenek a kočárků, koloběžek, dřevěných hraček i knížek a vybavení pokojíčků.

Den se pomalu chýlil ke konci, byl čas návratu a zastavení na dobré večeři bylo sladkou tečkou na závěr.  Tak zase za rok, budeme se všichni moc těšit.                                                                   

Aleš Dytrt

© 2014 - 2016 Bühler CZ, s.r.o. Žamberk,  Veškerá práva vyhrazena | Realizace HezkéWEBY.cz