CZ EN DE
Techné 2019

V sobotu 9. listopadu se u nás v Bühleru konal další ročník Techné, zážitkový den pro žáky základních škol se zájmem o techniku a své budoucí uplatnění.

Opět byla laťka nastavena o stupínek výš než v loňském roce. Překročili jsme rekordní návštěvnost, přišlo 589 návštěvníků, z toho 280 dětí. Na všechny čekal tým dobře naladěných spolupracovníků, kteří kolem sebe šířili pozitivní atmosféru.

 

Akce se účastnili i zástupci ze 7 středních odborných škol a učilišť, kteří se prezentovali a nabízeli možnosti studia. Absolventi těchto škol nalézají následně uplatnění v naší firmě, čehož si velice vážíme.

Program byl opět pestřejší

Už od rána drobně pršelo, ale návštěvníky to neodradilo a stálo jim za to přijít. Doprovodný program jsme obohatili, jako každý rok, o nová stanoviště a atrakce opět zaměřené na robotizaci.

Děti si vše mohly vyzkoušet a to bylo účelem akce. Připravili jsme pro ně např. zábavné programování dronů, labyrint s elektronikou, dokončení výrobků z plechů, elektrické bludiště, jízdu zručnosti s modelem vysokozdvižného vozíku, manipulaci s hydraulickou a robotickou rukou, robot na solární pohon, atd.  Letos jsme měli novinku, a to ukázku 3D hologramové vizualizace vnímané jako hologramy visící ve vzduchu. Je vidět, že svět techniky kráčí mílovými kroky kupředu. Z každého stanoviště si děti navíc odnesly i sladkou odměnu. Pro nejmenší jsme zde měli připravený hrací koutek se spoustou aktivit, ve kterém se jim věnovaly naše dvě příjemné kolegyně.

Dalším bodem programu byla soutěž zručnosti a technické tvořivosti, která byla určena pro žáky základních škol. Se svým výrobkem se přihlásilo celkem 26 jednotlivců a 12 skupinek dětí s jedním výrobkem. Všechny výtvory byly nádherné a pro všechny jsme měli pěkné a zajímavé ceny.

Akce i přes drobný déšť byla velice úspěšná a jsme rádi, že se vše vydařilo ke spokojenosti všech zúčastněných. Byl to krásný sobotní den plný příjemné atmosféry. Již nyní se těšíme na další ročník.

Jana Škopová, 14.11.2019

© 2014 - 2016 Bühler CZ, s.r.o. Žamberk,  Veškerá práva vyhrazena | Realizace HezkéWEBY.cz