CZ EN DE
Techné 2017

Naše firma Bühler opět letos pořádala akci pro žáky základních škol nazvanou Techné. Akce se uskutečnila dnes v sobotu na svátek Martina, 11.11.2017.
Počasí nám přálo a dokonce i trochy sněhu jsme se dočkali. Jako každý rok i letos jsme se snažili předvést opět něco nového a to se nám doufám podařilo. Celé dopoledne naplňovali naši fabriku rodiče a prarodiče se svými dětmi, aby jim ukázali poctivé řemeslo. Spolu s námi zde byli i zástupci ze 7 středních odborných škol, kteří se prezentovali a nabízeli možnosti studia na jejich školách. Absolventi ze všech těchto škol nacházejí uplatnění v naší firmě, čehož si velice vážíme.


Téměř na každém stanovišti, a že jich bylo, si mohly děti vyzkoušet různé obory. Na chvíli se z nich stal svářeč, konstruktér, obsluha laseru, obráběč, kontrolor, manipulant, montér, elektro-montér, řidič. Pro děti je to vždycky největší zážitek si vyzkoušet opravdická řemesla. Samozřejmě nechyběly sladké odměny, drobné dárečky a v závěru pochodové trasy čekalo na návštěvníky i lehké občerstvení. Nesmím zapomenout i na nejmenší děti, pro které byl připravený koutek, kde si mohly malovat, lepit, navlékat korálky a stavět z kostek.
Pořádali jsme i soutěž zručnosti a technické tvořivosti, kam se mohli přihlásit žáci základních škol se svým výrobkem. Letos se přihlásilo téměř ke 30 soutěžících a každý byl za svůj nádherný výtvor odměněn. Jak je vidět, šikovných dětí máme u nás dostatek.
Naši lidé prezentovali svoji práci s nadšením, elánem a bylo znát, že se zde všem návštěvníkům líbilo. Přišli se podívat stávající spolupracovníci se svými dětmi, aby jim ukázali, kde jejich rodiče pracují. Navštívili nás i bývalí zaměstnanci se svými vnuky a nešetřili slovy chvály a uznání, jak fabrika za poslední roky vzkvétá. Je to společné dílo nás všech a jsme za to rádi, že v podhůří Orlických hor máme takovou fabriku, kde se můžeme realizovat, učit se a uplatňovat své několikaleté zkušenosti.
Každý rok se počet návštěvníků zvyšuje a letos jsme u nás mohli přivítat 167 dětí a 218 dospělých.
Akci máme úspěšně za sebou a ještě dlouho nás budou hřát slova chvály, uznání a pokory. Už teď se těšíme na další rok.

© 2014 - 2016 Bühler CZ, s.r.o. Žamberk,  Veškerá práva vyhrazena | Realizace HezkéWEBY.cz