CZ EN DE

Chodící robot, stavebnice Merkur, drobnosti jako odměny – i tak si užívaly Svátky dřeva v Žamberku jejich malí n...ávštěvníci. „Pomohli jsme rodičům „zabavit“ jejich děti, které s nimi na výstavu přicházely a chtěly také něco samy vytvořit. Tu možnost jsme jim dali a ony byly nadšené,“ říká naše personalistka Helena Uhrová, která spolu s dalšími firmu Bühler na Svátcích dřeva zastupovala.

Nejdříve děti upoutal robot, který na akce s dětmi vždycky berou sebou. „Vysvětlovali jsme jim, že robot ve fabrikách vyrábí auta, nebo třeba balí sušenky, které mají rády. A že robota také musí někdo vyrobit a oživit. Po chvíli už samy chtěly něco dělat a ne jen pro odměnu v podobě klíčenky vytvořily za pomocí stavebnice Merkur v krátké chvíli cokoliv,“ říká Helena. „Překvapil mě velký zájem lidí o celou akci u našeho stánku a nadšení a hravost dětí, které stavebnici Merkur znají. Byly zručné, jako třeba holčička, které ještě ani nebyly tři roky, vzala do ruky šroubovák a už chtěla pracovat. Začínali jsme s nimi od montování třeba počátečních písmenek jejich jména, ty zručnější už sešroubovaly třeba židličku, nebo montovali podle návodu. U tvoření jsme si s nimi povídali o tom, co je baví a rozvíjeli jejich nadšení pro techniku inspirativními příběhy,“ vysvětlila.
U stánku firmy Bühler CZ se zastavil také senátor Petr Šilar, který podporuje aktivitu naší firmy při zavádění oboru obráběč kovů. Zavádí jej Střední škola řemesel, obchodu a služeb v Žamberku na zámku, ve které se Svátky dřeva uskutečnily.
Naše firma na akci Svátky dřeva pravidelně spolupracuje, finančně ji podporuje, a proto se na ní také prezentuje.

© 2014 - 2016 Bühler CZ, s.r.o. Žamberk,  Veškerá práva vyhrazena | Realizace HezkéWEBY.cz