CZ EN DE
Strojírenské firmy regionu představily svou budoucnost. Byli jsme u toho

Dětem uvažujícím o své budoucí profesi a jejich rodičům se naše firma představila na společné přehlídce významných zaměstnavatelů a středních škol a učilišť regionu Podorlicka. První ročník zorganizoval Úřad práce ČR a Krajská hospodářská komora Pardubického kraje a konal se 26. ledna 2016 v kulturním domě Ustí nad Orlicí.

Bühler CZ na něm prezentovali a na dotazy směřované k naší společnosti a uplatnění v ní odpovídali Stanislav Hudák, Pavlína Pražáková, Jitka Pecháčková a Martin Hola. Kromě poptávaných profesí představili také nový obor Obráběč kovů, který Bühler CZ uvedl do života společně se Střední školou obchodu, řemesel a služeb v Žamberku a do jejíhož druhého ročníku mohou zájemci podávat přihášky.

Přehlídka strojírenských firem byla vůbec první akcí tohoto druhu na Orlickoústecku. Návštěvníci získali přehled o tom, co v dnešní době firmy v tomto regionu potřebují a o jaké profese mají především zájem. Poptávka firem je zejména po strojírenských profesích. Celkem 22 významných zaměstnavatelů z okresu hledalo například nástrojaře, strojní mechaniky, mechaniky seřizovače, svářeče, obráběče strojírenské techniky, montéry a techniky elektrických zařízení nebo technology výroby.

„Důvodem, proč jsme se rozhodli přehlídku uspořádat, je značný zájem zdejších zaměstnavatelů právě o tyto profese. Náš region je ve vysoké míře zaměřen na strojírenský průmysl a firmy se potýkají s nedostatkem kvalifikovaných pracovníků," vysvětlila ředitelka Kontaktního pracoviště ÚP ČR v Ústí nad Orlicí Vladimíra Lesenská.

© 2014 - 2016 Bühler CZ, s.r.o. Žamberk,  Veškerá práva vyhrazena | Realizace HezkéWEBY.cz