CZ EN DE
Unikátní spolupráce školy a firmy odstartovala další školní rok a ministryně školství posvětila novou učebnuV tréninkovém centru společnosti Bühler CZ Žamberk se od nového školního roku učí praxi oboru Obráběč kovů již 20 studentů. Osm žáků, kteří úspěšně absolvovali první pilotní ročník oboru, postoupilo do druhého ročníku. Do prvního ročníku nastoupilo 12 nových žáků, kteří jej kapacitně zcela zaplnili. V pátek 9. září školu i firmu navštívila ministryně školství Kateřina Valachová spolu s hejtmanem Martinem Netolickým.

Studenti se na brigádu do Bühleru rádi vracejí a mnozí pak přijdou na stáloBrigádníci, kteří v době letních prázdnin přicházejí pracovat do firmy Bühler CZ v Žamberku, se vždycky nejdříve zajímají o to, jak taková světová fabrika funguje, jaké výrobky vyrábí a pro jaké zákazníky a do kterých zemí naše výrobky putují. „Zajímají se o produkt, na kterém pracují, k čemu slouží a proč se vyrábí či montuje zrovna takto,“ říká šéf montáže Roman Mihulka.

 Učni oboru obráběč kovů se těší na prázdniny

Včerejší den byli učni oboru obráběč kovů v tréninkovém centru Bühler CZ naladěni na úklid a celkové "uzavírání" prvního roku praktické výuky. A tak čistili stroje, uklízeli a zamykali šuplíky, zametali a vytírali a nakonec se fotili.

Unikátní projekt firmy a školy SŠOŘS v Žamberku má za sebou první rok důležitých zkušeností - na straně učňů i na straně vyučujících a mentorů.

Zkušenosti člověka stabilizují a ukotvujíPavel Netušil odešel před pár měsíci ve svých 64 letech do důchodu. V jedné firmě – dnes Bühler CZ – pracoval 39 let.

Po vyučení soustružníkem v roce 1969 uzavřel svoji první pracovní smlouvu v tehdejším Kovostavu, kde pracoval tři roky. Po dvou letech v Jablonném, kde si „namlouval“ svoji ženu Elišku se vrátil do Žamberka, kde pracoval dosud. Má syna a dceru a tři vnuky. Ti bydlí v Žamberku, takže je trénuje a chodí s nimi běhat. „Je hezké vidět, jak se zlepšují v atletice,“ říká. Kromě toho rád jedí na kole, lyžuje a leze po horách. Nejraději sám.

Bühler CZ dostal ocenění Zaměstnavatel regionu 2016 v Pardubickém krajiNa slavnostním vyhlášení výsledků ocenění Sodexo Zaměstnavatel regionu pro Pardubický Kraj, Královéhradecký kraj a Vysočinu obdržel ředitel firmy Bühler CZ Jiří Appeltauer 1. června v Chrudimi cenu za třetí místo v Pardubickém kraji v kategorii Progresivní zaměstnavatel regionu do 500 zaměstnanců. Cenu spolu s ním přebíral jednatel Jan Smola. Akci připravil Klub zaměstnavatelů.

Hannover Messe 2016

Minulý týden se konal další ročník mezinárodního strojírenského veletrhu v Hannoveru, kde nechyběla ani naše firma Bühler CZ Žamberk. Veletrh slavnostně otevíral americký prezident Barack Obama spolu s německou kancléřkou Angelou Merkelovou. Veletrhu se letos zúčastnilo přes 190 000 návštěvníků z celého světa. Věříme, že byl pro nás úspěšným.

Bühler CZ Žamberk vyhlásil soutěž pro žáky III. ročníku učiliště v KrálíkáchPři setkání se žáky Středního odborného učiliště opravárenského 20. dubna vyhlásili zástupci firmy Bühler CZ pro třeťáky soutěž o nejlepší závěrečnou práci. "Tu vyhodnotí jejich pedagogové a vítězové obdrží jako odměny dotykové telfony Samsung," uvedl hlavní personalista Martin Hola a telefony předal "do úschovy" paní ředitelce Petře Doubravové. Generální ředitel firmy Jiří Appeltauer ceny osobně předá při slavnostním předávání výučních listů na závěr studia v červnu.

Naší vizí je připravit odborníky zapálené pro oborV únoru uplynul jeden rok od chvíle, kdy bylo v obřadní síni městské radnice podepsáno memorandum týkající se spolupráce Střední školy obchodu, řemesel a služeb Žamberk a firmy Bühler CZ, s.r.o., které zakotvilo spolupráci při zavedení nového učebního oboru Obráběč kovů a podpoře technického vzdělávání na Žambersku.

Pracovník při obsluze CNC soustružnického centra v Bühler CZ.Ve druhém pololetí pokračují ve studiu oboru Obráběč kovů při Střední odborné škole obchodu, řemesel a služeb Žamberk všichni žáci, kteří v září 2015 nastoupili. Jejich teoretický i praktický program se začíná zaměřovat na klasické obráběcí stroje. Jsou totiž nutným mezičlánkem při cestě k vytouženým „céencéčkům“, kolem kterých denně chodí a mlsně pokukují. První je na řadě soustruh. Seznamují se s funkcí jeho základních částí, jejich ovládáním a bezpečností práce. Ve čtvrtém čtvrtletí přijde na řadu frézka se stejným postupem. První výrobky budou v tomto případě cvičné, protože zvládnout práci na těchto strojích je už poměrně náročné a je třeba se naučit všechny požadované operace, které jmenované stroje umí. Po zkušenostech z prvního pololetí je většina provede bez problémů.

Ve dnech 10. - 11. března 2016 se v pardubickém výstavním centru IDEON konal už IX. ročník Festivalu vědy a techniky pro děti a mládež. Do krajského kola soutěže postoupilo z celého Pardubického kraje 164 autorů s 89 projekty ze základních škol a nižších tříd gymnázií a 57 autorů se 42 projekty ze středních škol. V rámci krajského kola proběhlo současně i regionální kolo soutěže EXPO SCIENCE AMAVET.

© 2014 - 2016 Bühler CZ, s.r.o. Žamberk,  Veškerá práva vyhrazena | Realizace HezkéWEBY.cz