CZ EN DE
Budoucí obráběče prakticky vyučíme v Bühleru CZ

Tréninkové centrum společnosti Bühler CZ Žamberk zaplňuje každý druhý týden deset studentů nového oboru Obráběč kovů. Od loňského září se mu učí při Střední škole obchodu, řemesel a služeb v Žamberku na zámku (SŠ OŘS). Uzávěrka přihlášek bez přijímaček je už 15. března. Zeptejte se nebo se rovnou přihlaste na: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. , tel.: 466 614 225, www.zamek.zamberk.cz .

Setkání personalistů Bühler Group ve švýcarském Uzwilu

Personalisté z České republiky, Německa, USA, Jihoafrické republiky, Íránu, Číny a Maroka se ve dnech 17. – 21. ledna setkali v sídle světové firmy Bühler Group ve švýcarském Uzwilu. Společnost Bühler CZ Žamberk reprezentoval vedoucí personálního oddělení Martin Hola.

Strojírenské firmy regionu představily svou budoucnost. Byli jsme u toho

Dětem uvažujícím o své budoucí profesi a jejich rodičům se naše firma představila na společné přehlídce významných zaměstnavatelů a středních škol a učilišť regionu Podorlicka. První ročník zorganizoval Úřad práce ČR a Krajská hospodářská komora Pardubického kraje a konal se 26. ledna 2016 v kulturním domě Ustí nad Orlicí.

"Je to dobrá práce. A když na to nebudeš kašlat, uplatníš se, a ještě si vyděláš," říká za budoucí obráběče Dominik

Učně – přesněji žáky nového učebního oboru Obráběč kovů jsem zastihla na praxi v žamberské firmě Bühler CZ, zrovna, když si v tréninkovém centru „vyměňovali“ místa u stolku, u kterého probírali své pokroky v prvním pololetí. Hovořili o nich s těmi, kteří jim celé první pololetí připravovali práci a odborně je vedli. Ono už jde totiž do tuhého: od druhého pololetí žákům k tisícovce kapesného přibydou další tisíce korun jako motivační stipendium podle jejich školních i pracovních výsledků.

Budoucí odborníci na svařování mohou pracovat s moderními technologiemi

Svědomitý absolvent SOUo Králíky je universální šikula, který si zaměstnání nehledá, ale vybírá. Podle společného názoru vedení učiliště i naší firmy je vzhledem budoucímu uplatnění absolventů žádoucí posílit výuku svařování o moderní svařovací aparatury. „Včera jsme dvě tyto aparatury předali paní ředitelce Petře Doubravové a jejímu zástupci Karlu Málkovi. Žákům se tím otevírá daleko větší možnost zdokonalení v této velice žádané operaci. Na jejich odborný růst se určitě přijedeme podívat,“ uvedl šéf tréninkového centra Stanislav Hudák.

Rozvoj technických a odborných profesí, řemesel a tradic

V Rytířských sálech Pardubického zámku 8. prosince udělovali ceny za rozvoj technických a odborných profesí, řemesel a tradic mimo jiné i v rámci Technohrátek. Generální ředitel Bühler CZ Žamberk Jiří Appeltauer přivezl a předal ceny vyhodnoceným studentům v kategorii Nejaktivnější přispěvatel na facebook Střední školy obchodu, řemesel a služeb v Žamberku, jmenovitě Lence Hačkové, Janu Rybkovi a Nikole Fidlerové. Gratulujeme.

Den plný objevů a nadšení z techniky přilákal přes tři stovky lidí

Sto padesát dětí a téměř dvě stovky dospělých v sobotu 28. listopadu od ranních hodin doslova pohlcovaly výrobní haly firmy Bühler CZ. Návštěvníky přilákaly přísliby zážitkové podívané na Techné a chuť seznámit se všemi smysly s tím, co všechno dnešní špičková moderní technika ve světové strojírenské firmě umí. Konal se zde třetí ročník Dne otevřených dveří hlavně pro ty, kteří se rozhodují, jakou profesi si vybrat.

Techné 2015

Firma Buhler CZ s. r. o., Žamberk Vás srdečně zve na Zážitkový den pro žáky ZŠ se zájmem o techniku a své budoucí uplatnění.
Techné - Sobota 28. 11. 2015 od 9:00 do 14:00

Technohrátky ve škole na zámku nadchly

Naši učni oboru obráběč kovů se 25. 11. na Technohrátkách ve Střední škole obchodu, řemesel a služeb v Žamberku představili i v roli mentorů (zelenožluté tričko), když sledovali zručnost žáků základních škol a pomáhali jim při montování výrobku.
"Bylo skvělé sledovat jejich nadšení, jak zápolí s úkolem, chtějí uspět a při tom si hrají a mají z té hry radost. Potěšilo mě, že tato generace má zapálené lidi, z nichž mnozí nejsou pasivní, jsou nadšené pro věc, jdou to zkusit, jsou v nich ambice," uvedl ředitel Bühler CZ JIří Appeltauer.

Zážitek v moderní firmě nabízejí rodičům i dětem v Bühleru

Smontovat výrobek podle návodu, sáhnout si na moderní techniku, vyzkoušet počítače při modelaci skutečného dílce do stroje a změřit své schopnosti v soutěži zručnosti. To vše a ještě něco navíc si mohou prožít žáci posledních ročníků základních škol na zážitkovém dni ve firmě Bühler CZ v Žamberku v sobotu 28. listopadu od 9 do 14 hodin.

© 2014 - 2016 Bühler CZ, s.r.o. Žamberk,  Veškerá práva vyhrazena | Realizace HezkéWEBY.cz