CZ EN DE
Unikátní spolupráce školy a firmy v Žamberku startuje další učňovský obor

Devět druháků a dvanáct prváků Střední školy obchodu, řemesel a služeb se učí v žamberské firmě Bühler CZ praxi obráběče na nejmodernějších strojích i základním vztahům na běžném pracovišti. Na „skutečnou“ práci ve firmě budou tedy perfektně připraveni a do svého budoucího zaměstnání přijdou „hotoví“.

Den otevřených dveří ve škole na zámku

Ve Střední škole obchodu, řemesel a služeb na zámku v Žamberku se 13. a 14. ledna opět otevřely dveře žákům, kteří se rozhodují o svém budoucím povolání. V doprovodu rodičů si zde „obhlédli“ obory, na které je škola může kvalitně připravit. A viděli i špičkově vybavenou třídu nových strojírenských oborů. Ředitele Bühleru CZ provedla ředitelka školy Zuzana Pecháčková.

Při zakončení Technohrátek jsme předali cenu

Slavnostním setkáním v Rytířských sálech pardubického zámku vyvrcholil 8. prosince čtvrtý ročník projektu TECHNOhrátky. Při této příležitosti byli oceněni pedagogové i žáci středních škol a pracovníci regionálních kulturních institucí.

 

Dárky na Mikuláše přímo v Bühleru

Třiadvacet studentů 3. ročníku oboru Mechanik seřizovač SPŠ, SOŠ a SOU Hradec Králové přijelo 5. prosince na exkurzi do naší firmy Bühler CZ.
Kromě prohlídky firmy stihli několik prezentací, například systému „pořádku“ 5S či ukázek měření a také soutěžili ve skládání stojánku z plechu na tužku a blok, kde si vyzkoušeli svoji zručnost.

Navštívili nás studenti z HradceV pondělí 5. prosince 2016 se u nás ve firmě uskutečnila exkurze studentů SPŠ, SOŠ a SOU z Hradce Králové. Přijelo k nám 23 studentů ze 3. ročníku oboru Mechanik seřizovač.
Kromě prohlídky firmy stihli několik prezentací, např. systém 5S, ukázky měření a zasoutěžili si ve skládání stojánku na tužku a blok.
Všichni byli naprosto nadšeni nejenom moderními technologiemi a čistotou v celém areálu, ale hlavně přístupem a ochotou vedoucího tréninkového centra, spolupracovníka v měřícím středisku a ostatních průvodců.
Slíbili, že se k nám opět moc rádi přijedou podívat.
Děti i jejich rodiče se podívali do firmy, kde lidé u práce přemýšlejí a tvoříDen otevřených dveří pro žáky základních škol spojený s tvořivostí - Techné - navštívily ve firmě Bühler CZ v Žamberku poslední listopadovou sobotu přes tři stovky dětí i dospělých. Pracovišti na obrábění kovů, zpracování plechů, montáže průmyslových výrobků i kontroly kvality s nejmodernější měřicí technikou je provedli zaměstnanci v modrých tričkách, kteří trpělivě odpovídali na zvídavé otázky. To potvrdil i Alexandr, který se přijel podívat ze Solnice i se svým tátou.

Za zážitky na Techné do Bühleru už v sobotu!Zážitkový den Techné určený pro žáky se zájmem o techniku a své budoucí uplatnění připravili na sobotu 26. 11. 2016 od 9,00 do 13,00 hodin přímo do výrobních hal firmy Bühler CZ v Žamberku. „V průběhu návštěvy získají děti i jejich rodiče spoustu zážitků z pracovního dne v našich provozech na obrábění kovů, zpracování plechů a montáže průmyslových výrobků, dokonce i z pracoviště kontroly kvality s nejmodernější měřicí technikou,“ říká ředitel Jiří Appeltauer.

Setkání zástupců základních škol4. listopadu 2016 se u nás ve firmě Bühler Žamberk uskutečnilo již třetí setkání se zástupci základních škol. Cílem tohoto setkání bylo informovat je o možnostech uplatnění jejich žáků posledních ročníků, kteří by se rádi prosadili v technických oborech. Provedli jsme je firmou a ukázali jim moderní pracovní postupy a prostředí továrny 21. století. Informovali jsme je a zároveň pozvali na naši tradiční akci Techné, což je zážitkový den pro žáky základních škol, která se uskuteční 26. listopadu 2016 v naší firmě. Dále byly projednány další možnosti naší vzájemné spolupráce: firma – školy.

Techné – zážitkový den nejen pro žáky se zájmem o techniku a své budoucí uplatnění se uskuteční v sobotu dne 26. 11. 2016 v době od 9,00 do 14,00 hodin v prostorách naší firmy Bühler CZ s.r.o. v Žamberku, Nádražní 696.

Ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová neskrývala nadšení, když si v pátek 9. září v naší firmě Bühler CZ za doprovodu hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického prošla většinu pracovišť. Samozřejmě mířila hlavně do tréninkového centra, kde se potkala s osmi učni, kteří se zde již druhý rok učí praxi nového oboru Obráběč kovů. Prváci, kterých je letos dvanáct, se s nimi další týden střídají.
Obor Obráběč kovů vznikl v roce 2015 při Střední škole obchodu, řemesel a služeb v Žamberku a v této škole také ministryně s hejtmanem otevřeli moderně vybavenou třídu pro teoretickou výuku oboru.

© 2014 - 2016 Bühler CZ, s.r.o. Žamberk,  Veškerá práva vyhrazena | Realizace HezkéWEBY.cz