CZ EN DE
Den dětí ve firmě Bühler Žamberk

1. června 2018 se slaví Den dětí, ale u nás ve firmě v Bühleru v Žamberku slavili Den dětí všichni spolupracovníci.

V jídelně na nás čekalo velké překvapení. Kuchařky a kuchaři pro nás připravili krásně vyzdobené švédské stoly s bohatou nabídkou jídel a lidé si mohli vybrat, na co měli právě chuť. Všichni byli příjemně překvapeni a odcházeli spokojeni. Takhle krásně se o nás a naše žaludky stará kolektiv zaměstnanců z firmy Isolit Bravo, kteří pro nás připravují obědy a zároveň i vydávají jídla.

Den otevřených dveří - Fabrika budoucnosti

Bühler CZ s.r.o. - Žamberk Vás srdečně zve na den otevřených dveří.

Dne 16.06.2018 od 9:00 do 14:00 hod. - vstup z parkoviště Velký Hájek.

Komentované prohlídky areálu společnosti Bühler CZ s.r.o.

 

Exkurze v hydroelektrárně - Pastvinská přehrada

V pátek, 11. května 2018 přijel 2.ročník oboru Obráběč kovů načerpat technické informace o blízké hydroelektrárně na Pastvinské přehradě. Průvodce p. Kubíček žáky nejprve seznámil s funkcemi a technickými parametry Francisovy turbíny a potom pověděl zajímavé informace o historii a současnosti hráze s návštěvou jedné kontrolní chodby uvnitř hráze.

 

23. – 27. dubna 2018 se na výstavišti v Hannoveru v Německu uskutečnil každoroční veletrh „Hannover Messe & CeMAT“. Stejně jako v loňském roce byla jednou z vystavujících firem i naše firma Bühler CZ Žamberk. Opět jsme vystavovali pod záštitou firmy Czech Trade, která podporuje české firmy. Tentokrát jsme měli stánek v hale č. 3. Myslím si, že jsme dobře prezentovali naši firmu na světovém trhu a uvidíme, kolik nových potenciálních zákazníků jsme zaujali.

TECHNOhrátky opět po dvou letech v Žamberku

25. dubna 2018 se opět po dvou letech uskutečnily TECHNOhrátky na zámku v Žamberku, kde sídlí Střední škola obchodu, řemesel a služeb. Akce se zúčastnilo 124 žáků z 8 základních škol v regionu. Nováčkem byla výprava ZŠ Komenského Letohrad.

 

Žáci oboru obráběč kovů si prohlubovali odborné znalosti

Žáci 1. a 3. ročníku oboru obráběč kovů navštívili 22. února 2018 výrobní závod Korado v České Třebové, kde si při odborném výkladu Ing. Preclíka prohlédli výrobní linku na výrobu otopných těles, jejich kompletaci a skladování.

Pavel Bělík, učitel OV oboru obráběč kovů

 

Hokejové zápasy lidí z Bühleru

Lidé v Bühleru v Žamberku opravdu nezahálí. Pravidelně během zimy se scházejí na žambereckém zimním stadionu a pořádají hokejové zápasy v přátelském duchu mezi členy výrobních a technických profesí firmy Bühler.

První zápas se odehrál den před Štědrým dnem 23. prosince, další zápas 13. ledna a poslední 27. ledna. Všichni naši kolegové, kteří mají chuť a láká se se projet na bruslích, jsou samozřejmě vítáni.

Soutěž TALENTY PRO FIRMY "T – PROFI"

Společně se ZŠ Výprachtice jsme vytvořili tým Bühler CZ Žamberk a zúčastnili se krajského kola soutěže „Talenty pro firmy T-PROFI“, které se konalo v úterý, 23. ledna 2018 v Kulturním době v Ústí nad Orlicí.

Cílem soutěže je prohlubování základních praktických dovedností a propagace existující spolupráce zaměstnavatelů a vzdělavatelů. Soutěží smíšené osmičlenné týmy, složené ze 3 žáků základní školy (5. třída) + 3 studentů střední školy (2. ročník) + 1 zástupce firmy + 1 pedagogického pracovníka. V daném časovém limitu týmy postaví a zprovozní dle zadání nové funkční zařízení na bázi polytechnické stavebnice (Merkur). Všechny absolvované disciplíny jsou hodnoceny porotou hodnotitelů na základě předem přesně popsaných hodnotících kritérií.

Vypuštění meteorologického balónu - Fík 3

Již potřetí se pan učitel Jiří Hovorka ze ZŠ 28.října v Žamberku se svými žáky pustil do vědeckého projektu s názvem Fík 3. Projekt měl za cíl vytvořit amatérský výškový rekord ve výstupu meteorologického balónu střední třídy napuštěný plynem Heliem a měření maxima radiace nad územím ČR. I letos mu byli partnery za Akademii věd pan Kákona a za ČVÚT pan Kovář, které tento projekt zaujal a výsledky použijí v dalších výzkumech.

Přehlídka strojírenských firem

Včera, 23. ledna 2018 se již tradičně konala akce pod záštitou hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického nazvaná "Přehlídka strojírenských firem". Akce proběhla v Kulturním domě v Ústí nad Orlicí a byla určena pro žáky, rodiče a širokou veřejnost. Zájemci mohli na této přehlídce získat podrobné informace o možnostech uplatnění technických profesí na trhu práce a také o možnostech studia v příslušných vzdělávacích oborech.

© 2014 - 2016 Bühler CZ, s.r.o. Žamberk,  Veškerá práva vyhrazena | Realizace HezkéWEBY.cz