CZ EN DE
Fotbalový turnaj v malé kopané

V sobotu 22. září 2018 se uskutečnil již 9. ročník turnaje v malé kopané – Memoriál Karla Kovaříka, který se konal ve sportovním areálu v Dolní Dobrouči.

V turnaji se proti sobě postavily dva týmy z firmy Autoneum CZ a dva týmy reprezentující naši firmu Bühler Žamberk. Právě naše dva celky si rozdělily první dvě příčky, kdy po těsně výhře ve finále – poprvé v historii turnaje – vyhrál tým Bühler Plechy nad týmem Bühler Obrobna v poměru 3:2, a tím určil konečné pořadí: 1. místo Bühler Plechy, 2. místo Bühler Obrobna, 3. místo Autoneum Hnátnice, 4. místo Autoneum Choceň.

Paintball - týmová akce

V neděli 23. září 2018 se uskutečnila týmová akce našich spolupracovníků v paintballu. Akce se konala v Paintballovém areálu v Týništi nad Orlicí a první taková akce proběhla již v loňském roce.

Tým byl složený z kolegů z plechové výroby, nástrojárny a technologie. Všichni se příjemně unavili, procvičili týmovou spolupráci, taktiku a mušku.

Počasí se vydařilo a kromě několika drobných modřin si každý odvezl domů hezký zážitek. Všichni se už těší na další takovou povedenou akci.

Veletrh práce v Rychnově nad Kněžnou

Ve středu 19. září 2018 se v Pelclově divadle v Rychnově nad kněžnou uskutečnil 3. ročník Veletrhu práce.

Akce byla určena pro lidi, kteří hledají práci, brigádu nebo stáž. Veletrhu se účastnili různé firmy z blízkého okolí, prezentovaly se zde nemocnice z Rychnova nad Kněžnou, Náchoda, Jaroměře a Nového Města nad Metují. Lidé mohli vyslechnout přednášku a besedu s Janem Čenským a Lenkou Bernarde da Silva.

4. Výstava zemědělské techniky

Jménem Sboru dobrovolných hasičů Bohousová bych chtěl poděkovat firmě Bühler za poskytnutí sponzorského daru na 4. Výstavu zemědělské techniky pořádanou dne 8. září 2018 v Areálu snů v Bohousové.

Na akci bylo vystaveno 140 exponátů, čímž se letošní výstava stala doposud nejúspěšnější. K vidění byly zejména traktory, od veteránů po současné, kdy si návštěvníci mohli vyzkoušet usednout do až osmitunového kolosu. Dále bylo možno zhlédnout stabilní stroje s praktickou ukázkou, lištové sekačky a další zemědělskou techniku.

XV. ročník Letního hudebního festivalu pod hradem na Žampachu

V sobotu 14. července 2018 se uskutečnil v prostorách zámeckého parku Domova pod hradem na Žampachu XV. Ročník Letího hudebního festivalu. I naše firma Bühler Žamberk podpořila tuto akci pro veřejnost.

Program byl bohatý, počasí se vydařilo a účast byla jistě hojná.

 

Tradiční výlet týmu Nástrojárny - návštěva Jaroměře a Ratibořic

Již po čtrnácté v řadě se vydal tým Nástrojárny za poznáním do blízké části východních Čech. Celkem 15 členů výpravy, včetně „důchodci“ se vydalo za poznáním do Jaroměře, Ratibořic a Šestajovic. Výlet se uskutečnil v pátek, 13. července 2018.

Prvním zastavením byla dopolední návštěva železničního muzea Výtopna Jaroměř. Výtopna parních lokomotiv je stará více jak 110 let a vrátili jsme se tak do doby, kdy železnici vládla pára. V soukromém muzeu jsme nalezli desítky exponátů, mimo jiné parní lokomotivu Conrad Vorlauf z roku 1873 nebo unikátní elektrickou akumulátorovou lokomotivu Ringhoffer z roku 1916.

Žáci oboru Obráběč kovů si prohlubovali odborné znalosti

Žáci 2. ročníku Obráběč kovů navštívili v pátek 22.6.2018 výrobní závod LDM v České Třebové, kde si při odborném výkladu Milana Martince prohlédli celou firmu.

Firma LDM, spol. s r. o. byla založena třemi společníky, bývalými zaměstnanci Sigmy Česká Třebová v polovině roku 1991. Od svého vzniku je stále zaměřena na výrobu průmyslových armatur. Historie výroby armatur v České Třebové se datuje od roku 1909, kdy Josef Jindra založil firmu se stejnojmenným názvem. V roce 1919 se spojuje se společníkem Václavem Šreflem a vzniká tak společnost s názvem Šrefl a Jindra, později byla registrována jako Jindra a Šrefl. Tehdejší výrobní program zahrnoval širokou paletu výrobků od drobných mosazných vodovodních armatur přes armatury plynové až po armatury pro páru z lité oceli, včetně ventilů pojišťovacích pro páru.

Zážitkově-herní teambuilding

Horní Orlice, areál Dračí Skála, 14. a 15. června 2018 - Celá akce začala odjezdem ve čtvrtek 14. června v 7.15 hod. od firmy Bühler. Vlastní odjezd i cesta proběhla hladce, byli jsme tedy dle časového harmonogramu v areálu Dračí Skály včas.

Úplně první aktivita, kterou jsme museli zvládnout, byla snídaně společně se ZŠ z Hradce Králové, se 70 žáčky z 5. a 6. tříd. Bylo to jen ku prospěchu věci, protože naše skupina čítala 7 chlapců, 1 děvče a 2 vedoucí. V tomto počtu bychom se v tak velkém areálu asi ztratili, ale díky tomu byl všude kolem slyšet smích a byla vidět neúnavná aktivita mladších dětí. I oni si museli zvyknout na cizí skupinu a naučit se vzájemně se tolerovat.  Ubytování bylo ihned po snídani, tentokrát ve 4-místných chatkách.

Den otevřených dveří s oslavou výročí 110 let od založení firmy a 50 let od zahájení strojírenské výroby

V sobotu, 16. června 2018 naše firma Bühler Žamberk slavila své výročí 110 let od založení firmy a 50 let od zahájení strojírenské výroby. Oslava byla formou dne otevřených dveří pro širokou veřejnost. Celá akce se nesla pod heslem „Fabrika budoucnosti“ a to také do puntíku naplnila.

Celé akci předcházely velké přípravy v celé firmě, aby vše bylo perfektně připraveno a uklizeno. Podíleli se na tom naši spolupracovníci ze všech oddělení a poslední dny byly skutečně náročné, ale zvládli jsme to, jako ostatně vždycky. A za to patří všem našim spolupracovníkům obrovské poděkování. Jsme jeden tým a projevilo se to. 

Den dětí ve firmě Bühler Žamberk

1. června 2018 se slaví Den dětí, ale u nás ve firmě v Bühleru v Žamberku slavili Den dětí všichni spolupracovníci.

V jídelně na nás čekalo velké překvapení. Kuchařky a kuchaři pro nás připravili krásně vyzdobené švédské stoly s bohatou nabídkou jídel a lidé si mohli vybrat, na co měli právě chuť. Všichni byli příjemně překvapeni a odcházeli spokojeni. Takhle krásně se o nás a naše žaludky stará kolektiv zaměstnanců z firmy Isolit Bravo, kteří pro nás připravují obědy a zároveň i vydávají jídla.

© 2014 - 2016 Bühler CZ, s.r.o. Žamberk,  Veškerá práva vyhrazena | Realizace HezkéWEBY.cz