CZ EN DE
Předání nového přístroje naší firemní lékařce

V úterý 5. listopadu 2019 předal pan ředitel Ing. Jiří Appeltauer a Ing. Jan Smola nový přístroj naší firemní lékařce, paní doktorce MUDr. Tereze Liprové.

Naše firma zakoupila tento přístroj pro zkvalitnění lékařské péče. Jedná se o přenosný kvantitativní imunologický analyzátor, který má vícero funkcí.

Funkce FOB – slouží ke zjištění mikroskopické krve ve stolici (screening tumoru tlustého střeva).

Strep test – slouží k diagnostice streptokokové infekce v krku.

CRP zánětlivý marker, který rozliší bakteriální a virovou infekci.

2. ročník oboru Obráběč kovů si prohlédl MSV v Brně

Ve středu, 9. října 2019 se žáci 2. ročníku oboru Obráběč kovů zúčastnili Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně. Dopravu a vstupenky zajistila firma Bühler.

Celá exkurze byla zaměřena na ukázky strojů a technologií určených k třískovému obrábění kovů i dalších materiálů. Tato celá expozice se nacházela v pavilonu P. Další důležité téma pro obráběče jsou obráběcí nástroje a jejich zařízení, které se nacházely v sousední hale, a byla jim věnována dostatečně velká výstavní plocha. V souvislosti s obráběním jde ruku v ruce sledování kvality a měření. Zde byly představeny moderní měřící zařízení, ale i klasická měřidla.

Přehlídka škol a zaměstnavatelů regionu Ústí nad Orlicí

Další akcí, kde se prezentovala naše firma Bühler byla Přehlídka škol a zaměstnavatelů regionu Ústí nad Orlicí, která se konala 9. a 10. října 2019 v České Třebové. Hlavním pořadatelem byl Úřad práce ČR se sídlem v Ústí nad Orlicí. Slavnostního zahájení se chopil pan Bohumil Bernášek, radní Pardubického kraje zodpovědný za školství.

Prezentace středních škol a zaměstnavatelů 2019 v Rychnově nad Kněžnou

Naše firma Bühler se i tentokrát účastnila Prezentace středních škol a zaměstnavatelů 2019, která proběhla v pátek 4. a v sobotu 5. října 2019 v Rychnově nad Kněžnou. Akci organizovala Krajská hospodářská komora a Královéhradecký kraj. Již tradičně se uskutečnila za aktivní spolupráce a účasti škol a zaměstnavatelů a ve spolupráci s Úřadem práce.

Výlet našich důchodců po kulturních památkách

Bühler myslí také na své bývalé kolegy – nyní již v důchodu.  Již po mnoho let pořádají naši odboráři jednodenní výlet pro „naše důchodce“ po kulturních památkách České republiky. Firma vždy platí autobus.

Letos jsme se nevydali daleko, ale o to zajímavější byl náš cíl. Byl vybrán termín 17. září 2019 a cílem cesty byl zámek v Novém Městě nad Metují, kde byly nově renovovány zahrady. Následovala prohlídka města a oběd v příjemné restauraci.

Naše firma dostala od firmy Mazak stavebnicový model v měřítku 1:20 - CNC soustruh Mazak Quick Turn 200MY. Je to stejný typ jako skutečný stroj, který má k dispozici naše vzdělávací tréninkové centrum. Sestavením modelu byli pověřeni žáci 2. ročníku oboru Obráběč kovů ve složení Tomáš Dohalský, Jakub a Marek Musilovi.

Zážitkově herní teambuilding

Horní Orlice, areál Dračí Skála, 23. a 24. června 2019

Celá akce začala odjezdem ve čtvrtek 23. května 2019 v 7:15 hod. od firmy Bühler. Vlastní odjezd i cesta proběhla hladce, byli jsme dle časového harmonogramu v areálu Dračí Skály včas.

Ubytovali jsme se ještě před snídaní, opět ve čtyřmístných chatkách jako vloni. Rychle jsme se převlékli do sportovního a vyrazili na sraz se dvěma instruktory, od kterých jsme se dozvěděli časový plán obou dnů, včetně programu na celé dopoledne. Hned po úvodních slovech hlavního instruktora bylo jasné, že program bude velmi nabitý, rozmanitý a osobní volno se bude počítat pouze na minuty. Následovala prohlídka celého areálu, která byla zakončena v hlavní budově. Provázela nás nepřízeň počasí, neustále pršelo, tak jsme museli být uvnitř budovy.

Žáci 1. ročníku oboru Obráběč kovů si prohlubovali odborné znalosti

V pondělí 20. května 2019 měli naši žáci 1. ročníku oboru Obráběč kovů ze Střední školy obchodu, řemesel a služeb v Žamberku naplánovanou návštěvu výrobního závodu KORADO v České Třebové.

Ve školícím centru si nejdříve vyslechli úvodní prezentaci o firmě, o jejím výrobním programu a při odborném výkladu Ing. Ondřeje Číže si žáci prohlédli plně automatizovanou výrobní linku na výrobu otopných těles a to nejen klasických radiátorů, ale i trubkových těles a konvektorů. Dále se mohli podívat na jejich kompletaci, následné skladování a expedici směrem k zákazníkovi.

Exkurze SOR Libchavy s.r.o.

17. a 24. května 2019 se zúčastnili žáci 2. a 3. ročníku oboru Obráběč kovů ze Střední školy obchodu, řemesel a služeb v Žamberku exkurze ve firmě SOR Libchavy s.r.o.

Pan Ing. Pelinka provedl žáky firmou, kde je seznámil s celým procesem výroby jednotlivých typů autobusů. Firma SOR Libchavy s.r.o. se již 25 let úspěšně zabývá výrobou městských, meziměstských, dálkových a elektrických autobusů, které dodává jak na domácí tak na zahraniční trhy.

 

AMAVET - Festival vědy a techniky pro děti a mládež v Pardubickém kraji

Své vědecké a technické projekty představili již po dvanácté žáci 6. až 9. tříd základních škol a středoškoláci v okresním kole pro okresy Ústí nad Orlicí a Svitavy, které proběhlo 15. února 2019 ve sportovní hale Střední odborné školy a Středního odborného učiliště v Lanškrouně.

 

© 2014 - 2016 Bühler CZ, s.r.o. Žamberk,  Veškerá práva vyhrazena | Realizace HezkéWEBY.cz