CZ EN DE
AMAVET - Festival vědy a techniky pro děti a mládež v Pardubickém kraji

Své vědecké a technické projekty představili již po dvanácté žáci 6. až 9. tříd základních škol a středoškoláci v okresním kole pro okresy Ústí nad Orlicí a Svitavy, které proběhlo 15. února 2019 ve sportovní hale Střední odborné školy a Středního odborného učiliště v Lanškrouně.

 

Tradiční jarní univerzitní akce, veletrh pracovních příležitostí KONTAKT se konal ve středu 13. března 2019 v prostorách univerzitní auly a ve foyer Fakulty chemicko-technologické v Pardubicích

12. - 13. března 2019 se uskutečnilo regionální kolo soutěže odborných dovedností žáků třetích ročníků. Ze Střední školy obchodu, řemesel a služeb Žamberk, třída K3 – obráběči kovů se zúčastnili žáci, Antonín Rais a Denis Jenčovský. Soutěž se konala v areálu dílen Střední průmyslové školy v Chrudimi.

 

Veletrh pracovních příležitostí KONTAKT 2019 v Pardubicích

Tradiční jarní univerzitní akce, veletrh pracovních příležitostí KONTAKT se konal ve středu 13. března 2019 v prostorách univerzitní auly a ve foyer Fakulty chemicko-technologické v Pardubicích.

Setkali se tam zástupci 53 firem různého zaměření se studenty a absolventy Univerzity Pardubice, kteří se zajímají o možnosti svého budoucího profesního působení. Studenti se tak mohli osobně představit personálním manažerům jednotlivých firem, předat jim svůj životopis a zeptat se na podrobné pracovní podmínky i samotný průběh přijímacího řízení. Studenti nižších ročníků si zde mohli domluvit odbornou praxi či stáž, vyzkoušet si, jak sami sebe prezentovat, co nabídnout, na co si dát pozor, ale hlavně získat potřebné kontakty.

Přehlídka strojírenských firem

Ve čtvrtek 24. ledna 2019 se v Kulturním domě v Ústí nad Orlicí konala tradiční Přehlídka strojírenských firem. Byla to akce určena především pro žáky, rodiče a širokou veřejnost, kteří zde získali podrobné informace o možnostech uplatnění technických profesí na trhu práce a také o možnostech studia na příslušných vzdělávacích oborech.

Na akci opět nechyběla naše firma Bühler, jejíž příjemné kolegyně ochotně odpovídaly na dotazy zájemců, informovaly o možnostech praxe nebo letní brigády u nás ve firmě.

Střední škola obchodu, řemesel a služeb Žamberk a Bühler CZ, s.r.o. Žamberk spolupracují při zavádění učebních oborů Obráběč kovů, Operátor plechové výroby

 

V sobotu 10. listopadu se u nás v Bühleru konal již 5. ročník Techné, tedy zážitkový den pro žáky základních škol se zájmem o techniku a své budoucí uplatnění. I letos si akci všichni účastníci maximálně užili.

Návštěvníků přišlo nejvíce ze všech uplynulých ročníků, celkem 420 a z toho 250 dětí. Na každém stanovišti je vítali naši spolupracovníci, kteří byli dobře naladěni a snažili se zodpovědět každou zvídavou otázku.

Tým elektra na bowlingovém turnaji

Elektromontáž v Bühleru dovršila již třetí kilometr vyrobených rozvaděčů, což bylo potřeba patřičně oslavit. Pracovníci elektra proto při této příležitosti uspořádali bowlingový turnaj a společně tak příjemně strávili poslední říjnový večer.

V turnaji se utkalo celkem 26 hráčů, kteří bojovali o ceny věnované naší firmou Bühler a společnostmi Rittal a M2Trade.

Setkání zástupců škol

Stává se již tradicí, že na podzim zveme k nám do firmy Bühler CZ zástupce základních škol. Tentokrát bylo toto setkání naplánováno na pátek 19. října 2018.

Jedná se o neformální setkání s vedením naší firmy. Na uvítanou obdržel každý návštěvník kávu nebo čaj a výborný domácí zákusek a chlebíček.

Techné 2018 - Zážitkový den pro žáky a studenty

Firma Buhler CZ s. r. o., Žamberk Vás srdečně zve na Techné 2018 - Zážitkový den pro žáky a studenty se zájmem o techniku a své budoucí uplatnění.

Těšíme se na tebe v sobotu 10.11.2018 od 9:00 do 13:00 hodin ve firmě Bühler CZ s. r. o., Nádražní 696, Žamberk.

Přiveď si někoho, koho to také zajímá, třeba kamaráda nebo i rodiče. :-)

Přehlídka středních škol a zaměstnavatelů regionu Ústí nad Orlicí

Úřad práce ČR – Kontaktní pracoviště v Ústí nad Orlicí organizuje dnes 10. října a zítra 11. října 2018 Přehlídku středních škol a zaměstnavatelů regionu Ústí nad Orlicí, která se koná v prostorách VOŠ a SŠ technické v České Třebové v ulici Na Skalce.
Součástí programu je seminář pro výchovné poradce základních a středních škol a samotná přehlídka středních škol a zaměstnavatelů.
Přehlídka je přístupná pro školy, žáky a jejich rodiče a veřejnost.

© 2014 - 2016 Bühler CZ, s.r.o. Žamberk,  Veškerá práva vyhrazena | Realizace HezkéWEBY.cz