CZ EN DE

Na nový tříletý obor Obráběč kovů, při jehož zavedení spolupracuje firma Bühler Žamberk se Školou obchodu, řemesel a služeb v Žamberku na zámku, podávejte přihlášky už nyní. Budete se učit na nejmodernějších strojích v oboru přímo ve firmě Bühler v Žamberku, v jejím tréninkovém centru. Při splnění podmínek budete dostávat odměnu od tří do čtyř tisíc korun. Navíc v této firmě přednostně pak najdete pracovní umístění.

Studuj na Zámku a pracuj v Bühleru, bude od pondělí lákat Rádio Černá Hora.

Spot si můžete stáhnout zde (MP3 1,2MB).

Den otevřených dveří ve škole na Zámku a prezentace oboru Obráběč kovů se vydařil

Většina žáků končících základní školu je možná již rozhodnutých, kam podají přihlášku. Přesto přišlo do školy obchodu, řemesel a služeb v Žamberku na zámku 6. února dost lidí, kteří se seznámili i s naší nabídkou a podporou oboru Obráběč kovů. Prezentoval nás šéf trénkového centra Stanislav Hudák. Toho centra, ve kterém se budou studenti oboru Obráběček kovů prakticky učit na nejmodernějších strojích. Někteří vážnější zájemci se „otočili" i k nám do firmy. Nabídku všech oborů školy si prohlédl náš generální ředitel Jiří Appeltauer, a to v doprovodu ředitelky školy Zuzany Pecháčkové, jejíž ženská ruka je znát na každém kroku. Přes silný vítr venku bylo uvnitř ve škole teplo a útulnu, navíc všudypřítomná nabídka sladkostí a dalšího občerstvení z dílny oborů kuchař a cukrář udržovala dobré naladění.

Den otevřených dveří ve SŠ řemesel, obchodu a služeb, kde se na nový obor Obráběč kovů můžete informovat, je už v pátek 6. 2. od 13 hodin. Stejně tak se můžete přijít podívat i k nám. Ukážeme Vám stroje, na kterých budete moci zanechat otisky svých prstů, odebírají je zákazníci z celého světa.

Ano, od 20. prosince minulého roku, každý druhý týden v sobotu od 8:30 do 9:30 hodin si naše dva hokejové týmy obráběčů a technické přípravy výroby na žamberském stadionu ověřují, jak se jim zlepšila kondička od loňské zimy. A protože o jejich vzrůstající formě není pochyb, můžete se těšit na špičkové sportovní výkony našich spolupracovníků. "Go, go Bühler!" Nejbližší termíny zápasů jsou 31.1. a 14. a 28.2.2015.

Nejedná se o hory, nýbrž o důmyslné strojní zařízení - automaty (roboty) pro bezvřetenové dopřádací stroje. Jedná se o nedílnou součást vysoce moderních textilních strojů, které zákazník Bühleru posílá do celého světa.

Čtyři tisíce dopřádacích rotorových robotů, které ve firmě Bühler CZ v Žamberku vyrábějí od roku 2002, mají na svém kontu pracovníci montáže, kteří je sestavují a následně expedují zákazníkovi do německého Ingolstadtu. Pracovníci montáže = mechanici, elektromechanici a kontroloři, se v Bühleru v Žamberku podílejí na výrobě stroje, který, který dnes plně nahrazuje lidskou práci. „Robot vykonává činnosti, které dříve prováděla tkadlena u textilního stroje:  čištění rotoru, vyhledání přetrhu včetně opětovného navázání příze,  výměnu plné cívky a nasazení prázdné dutinky s následným navedením příze.. Dnes to za ni udělá robot, který se obslouží sám. Jedna tkadlena v textilní firmě tak má v dnešní době na starosti hned několik strojů, které především kontroluje," říká ředitel firmy Jiří Appeltauer.

Učni se budou učit praxi přímo ve firmě na moderních strojích

Firma Bühler CZ podporuje zavádění učebního oboru Obráběč kovů

Při rozvoji výuky technických oborů ve Střední škole obchodu, řemesel a služeb Žamberk významně pomůže firma Bühler CZ. Studentům, kteří již od září 2015 nastoupí do nového učebního oboru Obráběč kovů, zajistí praxi přímo na svých pracovištích a ještě jim bude vyplácet finanční odměnu. „Celková částka, kterou při splnění prospěchových kritérií žáci od druhého ročníku obdrží, se přiblíží třem až čtyřem tisícům korun měsíčně," upřesnil ředitel firmy Jiří Appeltauer. Škola a firma jsou tedy významnými partnery ve výuce a praxi.

 S výukou nového oboru pomůže v Žamberku místní firma

Žamberk (31. 10. 2014) – V rámci tradičního pátečního výjezdu po regionu hejtman Martin Netolický navštívil také Střední školu obchodu, řemesel a služeb Žamberk. Diskutoval zde se starostou města, ředitelkou školy, ale i zástupcem největšího zaměstnavatele ve městě o využití prvků duálního vzdělávání. Dobrou zprávou je, že škola ve spolupráci s firmou Bühler CZ, s. r. o., k 1. září 2015 otevírá nový obor obráběč kovů. Jeho absolventi se rozhodně nemusí bát o pracovní uplatnění. Druhým diskutovaným tématem bylo zefektivnění stravovacího provozu této krajem zřizované školy.

Žáci svářeli, obráběli i konstruovali v žamberské firmě Bühler CZ

Šedesát žáků, kteří se rozhodují o svém budoucím povolání a podle toho si vybírají své další studium, přišlo třetí listopadovou sobotu se svými rodiči i prarodiči do Bühleru CZ v Žamberku, aby „ochutnalo" profese, které zde zaměstnávají. Procházeli celou firmou a na většině pracovišť si mohli sami vyzkoušet, jak se cítí v roli obráběče, svářeče či konstruktéra.

Žáci mohou „ochutnat“ uvažovanou budoucí profesi v Bühleru

Žamberská firma Bühler pozvala na sobotní dopoledne 15. listopadu žáky rozhodující se o svém budoucím povolání a jejich rodiče k prohlídce svých provozů a veškerého zázemí. Dokonce jim umožní zážitek - vyzkoušet si práci „naostro" a děti si odnesou i suvenýry v podobě „svých" výrobků. „Připravili jsme pro ně ochutnávku, jak se v dnešní moderní strojírenské firmě pracuje a naši průvodci jim postupně představí práci na 16 stanovištích v  provozech na obrábění kovů, zpracování plechů a montáže průmyslových výrobků, i na pracovišti kontroly kvality s nejmodernější měřicí technikou," říká ředitel Jiří Appeltauer, který garantuje bezpečnost ukázek i celé prohlídky.

© 2014 - 2016 Bühler CZ, s.r.o. Žamberk,  Veškerá práva vyhrazena | Realizace HezkéWEBY.cz