CZ EN DE
Nástup učňů oboru Obráběč kovů do praxe ve firmě Bühler CZ

Fotoreportáž z nástupu učňů oboru Obráběč kovů do praxe ve firmě Bühler CZ. S firmou je seznámil vedoucí tréninkového centra Stanislav Hudák. Ten osm kluků a dvě děvčata „pokřtil“ řezným olejem.

ilustrační foto

Tréninkové centrum firmy Bühler CZ Žamberk ožije od příštího týdne (a pak každý sudý týden) deseti studenty nového oboru Obráběč kovů. Jedná se o premiéru – společnost obor zavádí spolu se Střední školou obchodu, řemesel a služeb v Žamberku na zámku. Učni budou ve firmě rozeznatelní – obléknou si trička v barvě tyrkysu a kšiltovky. Hlavní starost o ně bude mít vedoucí tréninkového centra Stanislav Hudák.

ilustrační foto

Tréninkové centrum firmy Bühler CZ pracuje už tři roky. Stejnou dobu je jeho vedoucím Ing. Stanislav Hudák. Od září bude mít na starosti praktickou výuku učňů, kteří nastoupí do učebního oboru Obráběč kovů. Firma Bühler tento obor pomáhá zavádět a dotýká se jí především tím, že praktický týden se budou učni učit přímo v tomto tréninkovém centru.

Chodící robot, stavebnice Merkur, drobnosti jako odměny – i tak si užívaly Svátky dřeva v Žamberku jejich malí n...ávštěvníci. „Pomohli jsme rodičům „zabavit“ jejich děti, které s nimi na výstavu přicházely a chtěly také něco samy vytvořit. Tu možnost jsme jim dali a ony byly nadšené,“ říká naše personalistka Helena Uhrová, která spolu s dalšími firmu Bühler na Svátcích dřeva zastupovala.

Stanislav Hudák mi představil letošního prvního praktikanta ze školy, Michala Ulricha, studenta, který za sebou má první dva ročníky maturitního oboru mechanik seřizovač ve Střední škole umělecko-průmyslové v Ústí nad Orlicí. V budoucnu by se svou specializací mohl pracovat nejen při obsluze stroje, ale má před sebou i perspektivu práce v oddělení Technické přípravy výroby na modelování našich přípravků či vytváření technologie obrábění. Michal souhlasil s rozhovorem...

Jasnější představu o práci na skutečných pracovištích a na nejmodernějších strojích, ke kterým se ve škole nedostanou, získávají v naší firmě Bühler CZ Žamberk praktikanti ze středních škol, studující maturitní obor mechanik seřizovač. Letos už jeden praxi absolvoval v květnu, další přijdou v červnu.

Cílem je doplnit a povýšit jejich znalosti nabyté ve škole a umožnit jim zkušenosti, které jim škola z pochopitelných důvodů nemůže dát. Během deseti dnů praxe projdou pět pracovišť, na každém setrvají dva dny.

Navštívili nási „naši junioři“ - kluci z Dědečkovy dílny, kterou při Mateřském a rodinném centru CEMA v Žamberku vede pan Jiří Prokopec. Dílnami Bühleru v Žamberku je provedl Stanislav Hudák a kluci byli nadšení. Díky Dědečkově dílně navštívili už několik firem, kde získávají tu správnou inspiraci nejen pro své technické tvoření a rozvoj, ale i pro své další směřování v životě.
Ředitelka CEMA Žamberk Dana Hubálková si dílnu pochvaluje, tento projekt mohli „rozjet“ díky Burze filantropie, získali trochu peněz na skromné vybavení dílny a podařilo se jim oslovit „dědečka“, který chce a umí předávat dovednosti klukům 8 – 15 let. Ti se vždy po půl roce „vymění“.

O obor Obráběč kovů je zájem

U ředitelky Střední školy obchodu, řemesel a služeb Zuzany Pecháčkové se v květnu sešel koordinační tým pro podporu nového učebního oboru Obráběč kovů. Ten zavádí Střední škola obchodu, řemesel a služeb v Žamberku na zámku a přihlášku podalo 10 žáků a další tři se rozhodují. Obor tak bude za podpory Pardubického kraje stoprocentně otevřen.

 

Na zavedení povinné odborné praxe ve firmách jsme připraveni

Naše firma Bühler CZ Žamberk se spolu se zástupci dalších významných regionálních zaměstnavatelů, kterým není lhostejný osud učňovského školství, zúčastnila jednání konsorcia firem na letohradské radnici. Konsorcium svolal jeho zakladatel, starosta Letohradu pan Petr Fiala. Jeho cílem je rozvoj technického vzdělávání v regionu.

Mapa

Silnice č. III/31214, která vede do a kolem naší firmy se až do konce července 2015 opravuje. Proto je upraven způsob dopravy jak pro zaměstnance, tak pro dopravce a návštěvy. Nyní platí II. etapa objížďky podle mapy.
Je uzavřen vjezd přes hlavní vrátnici a po celou dobu výstavby je také zrušena autobusová zastávka před hlavní vrátnicí.
Cesta do firmy pro pěší zůstává. Pro auta je čitelná na přiložené mapě. Do firmy se dostanete vyznačenou objížďkou a odbaveni budete dočasnou vrátnicí při vjezdu do firmy ve směru od nové haly.

© 2014 - 2016 Bühler CZ, s.r.o. Žamberk,  Veškerá práva vyhrazena | Realizace HezkéWEBY.cz