CZ EN DE
Úsměv prezidenta vykouzlil robot, který podává cigarety

Miloš Zeman při návštěvě Žamberku doslova tál. Spokojený byl hlavně ve firmě Bühler CZ.
Očividně dojatého generálního ředitele Jiřího Appeltauera chválil, že pro své zaměstnance používá baťovské označení spolupracovníci, i za jeho pětatřicetileté působení ve firmě. „Kdo má odvahu investovat, má moje sympatie," chválil firmu. Radost prezidentovi udělali zaměstnanci, kteří pro něj sestavili jednoramenného robota, který dovede podávat drobné předměty. „Takový zajímavý dárek jsem ještě nedostal," spokojeně konstatoval prezident.

V Bühleru CZ přivítali hlavu státu

Strojírenskou firmu Bühler CZ, která v podhůří Orlických hor dává práci téměř pětistovce lidem a svoje textilní a potravinářské stroje posílá do celého světa, navštívil 3. listopadu prezident České republiky Miloš Zeman. Žamberská společnost s tržbami dosahujícími k jedné miliardě korun patří pod švýcarský holding Bühler AG a v rámci dvaceti závodů koncernu zaujímá vždy přední místa v hodnocení.

V úterý 3. 11. navštíví naši firmu Bühler CZ hlava státu – prezident Miloš Zeman. Stane se tak při příležitosti jeho dvoudenní pracovní návštěvy Pardubického kraje.
Seznámit se s produkcí naší společnosti, jejím rozvojem a plány do budoucna i s praktickým řešením spolupráce školy a firmy při zavádění nového oboru obráběč kovů doporučil prezidentovi hejtman Martin Netolický. Sám si provozy naší firmy prohlédl letos v září.

Pedagogy základních škol jsme pozvali přímo do firmy

Uplynulý týden jsme seznámili pedagogy a ředitele základních škol regionu s možnostmi uplatnění absolventů technických profesí v naší strojírenské firmě. Nejprve prostřednictvím prezentace Bühleru CZ v zasedačce a potom přímo na dílně ve výrobě se setkali se žáky oboru obráběč kovů, které u nás vyučujeme praxi dva týdny v měsíci. Trochu si s nimi "sáhli" na praktické umění při výrobě stojánku na poznámkový bloček a tužku. :-)

Burza středních škol na ISŠ technické v České Třebové

Vedoucí personálního oddělení Helena Uhrová se 8. 10. zúčastnila burzy středních škol, která se konala v ISŠ technické v České Třebové. "Osobně jsem navštívila "stánky" středních škol, se kterými spolupracujeme, a pozvala je na Techné 2015 do naší firmy Bühler CZ jako vystavovatele. Také jsme si dohodli další spolupráci a školy uvítaly vzájemnou propagaci, za což jsme rádi."

Techné

Uskuteční se 28. listopadu. Plakátek se dokončuje, program se vylaďuje. Komunikační tým v akci zachytila následující fotografie. Miroslav Štěpán vysvětluje okruh, kudy projdou všichni návštěvníci tohoto zážitkového dne otevřených dveří pro žáky základních škol a jejich rodiče.

Společně s dalšími osmi firmami tvoří společnost Bühler CZ konsorcium firem, jejichž zástupci se pravidelně scházejí a nyní společně profilují obsah nového oboru s maturitou, který na trhu chybí a který by již brzy mohli vyučovat na Průmyslové střední škole a učilišti v Letohradě.

Bühler CZ

Mladí lidé, kteří se rozhodují spojit svoji budoucnost s některým oborem elektro, mají ve firmě Bühler CZ silného a spolehlivého partnera. Ve spolupráci se SOŠ a SOU Lanškroun a VOŠ a SŠT Česká Třebová a spolu s firmami SOMA a KOMFI Lanškroun a RIETER Ústí nad Orlicí se podílíme na podpoře studentů, kteří počínaje 1. 9. 2015 budou studovat maturitní obor Mechanik elektrotechnik a Mechatronik.

Mladé obráběče učí jinak. Základem je týmový přístup a motivace

Na konci prvního školního týdne, ve kterém se Tréninkové centrum společnosti Bühler CZ Žamberk zaplnilo deseti studenty nového oboru Obráběč kovů, přijel do firmy hejtman Martin Netolický. Ředitel Jiří Appeltauer jej hned zavedl do provozů. Pracoviště hejtmana překvapila čistotou: „Jsou zde špičkové technologie, které jsou zaměřeny nejen na výkon, ale také na životní prostředí v širším slova smyslu i ve vztahu k zaměstnancům. To je obrovské plus a učni budou v tomto čistém provozu během svého působení motivováni k dobrým výsledkům.“

Hejtman: Školy umí zavírat každý. V Žamberku jsme dali oboru smysl

Rozhovor s hejtmanem Pardubického kraje Martinem Netolickým po návštěvě Bühler CZ Žamberk, kam na praktickou výuku nastoupili učni nového oboru Obráběč kovů.

© 2014 - 2016 Bühler CZ, s.r.o. Žamberk,  Veškerá práva vyhrazena | Realizace HezkéWEBY.cz