CZ EN DE
Ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová neskrývala nadšení, když si v pátek 9. září v naší firmě Bühler CZ za doprovodu hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického prošla většinu pracovišť. Samozřejmě mířila hlavně do tréninkového centra, kde se potkala s osmi učni, kteří se zde již druhý rok učí praxi nového oboru Obráběč kovů. Prváci, kterých je letos dvanáct, se s nimi další týden střídají.
Obor Obráběč kovů vznikl v roce 2015 při Střední škole obchodu, řemesel a služeb v Žamberku a v této škole také ministryně s hejtmanem otevřeli moderně vybavenou třídu pro teoretickou výuku oboru.Kateřina Valachová byla v údivu z nadšeného přístupu ředitelky školy Zuzany Pecháčkové a „srdového“ přístupu ředitele Bühleru CZ Jiřího Appeltauera. "Pan hejtman skutečně vybral perlu pro ukázku symbiózy školy a firmy," uvedla doslova. Pochválila, že v Žamberku si s duálním systémem vzdělávání (škola a firma "takřka" pod jednou střechou") už poradili a jsou hodně napřed, a vnímá, že jejich cesta nebyla jednoduchá. Dnes mohou být vzorem všem ostatním.

Ministryně vyjádřila svoji podporu rozvoji technického vzdělávání a ubezpečila, že ministerstvo připravuje další legislativní kroky ohledně zákona o odborném vzdělávání.

Její návštěva byla velmi příjemná a plná empatie. Na pracovištích firmy se cítila velmi dobře, brala do ruky naše výrobky a živě se bavila s lidmi na dílnách.

Budeme se těšit na další rozvoj technického vzdělávání.

Zdenka Hanyšová Celá

© 2014 - 2016 Bühler CZ, s.r.o. Žamberk,  Veškerá práva vyhrazena | Realizace HezkéWEBY.cz