CZ EN DE

Aktuálně nabízíme
tyto volné pozice:

Technický kontrolor kvality, CNC obráběč, Elektromontér, Elektronik, Konstruktér elektro, Koordinátor zavádění nových výrob, Lakýrník, Manipulant plechové výroby, Montážní dělník, Nástrojař, Obsluha práškové lakovny, Řidič VZV, manipulant... kompletní nabídka...

 

Ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová neskrývala nadšení, když si v pátek 9. září v naší firmě Bühler CZ za doprovodu hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického prošla většinu pracovišť. Samozřejmě mířila hlavně do tréninkového centra, kde se potkala s osmi učni, kteří se zde již druhý rok učí praxi nového oboru Obráběč kovů. Prváci, kterých je letos dvanáct, se s nimi další týden střídají.
Obor Obráběč kovů vznikl v roce 2015 při Střední škole obchodu, řemesel a služeb v Žamberku a v této škole také ministryně s hejtmanem otevřeli moderně vybavenou třídu pro teoretickou výuku oboru.Kateřina Valachová byla v údivu z nadšeného přístupu ředitelky školy Zuzany Pecháčkové a „srdového“ přístupu ředitele Bühleru CZ Jiřího Appeltauera. "Pan hejtman skutečně vybral perlu pro ukázku symbiózy školy a firmy," uvedla doslova. Pochválila, že v Žamberku si s duálním systémem vzdělávání (škola a firma "takřka" pod jednou střechou") už poradili a jsou hodně napřed, a vnímá, že jejich cesta nebyla jednoduchá. Dnes mohou být vzorem všem ostatním.

Ministryně vyjádřila svoji podporu rozvoji technického vzdělávání a ubezpečila, že ministerstvo připravuje další legislativní kroky ohledně zákona o odborném vzdělávání.

Její návštěva byla velmi příjemná a plná empatie. Na pracovištích firmy se cítila velmi dobře, brala do ruky naše výrobky a živě se bavila s lidmi na dílnách.

Budeme se těšit na další rozvoj technického vzdělávání.

Zdenka Hanyšová Celá

© 2014 - 2016 Bühler CZ, s.r.o. Žamberk,  Veškerá práva vyhrazena | Realizace HezkéWEBY.cz