CZ EN DE
Soutěž TALENTY PRO FIRMY "T – PROFI"

Společně se ZŠ Výprachtice jsme vytvořili tým Bühler CZ Žamberk a zúčastnili se krajského kola soutěže „Talenty pro firmy T-PROFI“, které se konalo v úterý, 23. ledna 2018 v Kulturním době v Ústí nad Orlicí.

Cílem soutěže je prohlubování základních praktických dovedností a propagace existující spolupráce zaměstnavatelů a vzdělavatelů. Soutěží smíšené osmičlenné týmy, složené ze 3 žáků základní školy (5. třída) + 3 studentů střední školy (2. ročník) + 1 zástupce firmy + 1 pedagogického pracovníka. V daném časovém limitu týmy postaví a zprovozní dle zadání nové funkční zařízení na bázi polytechnické stavebnice (Merkur). Všechny absolvované disciplíny jsou hodnoceny porotou hodnotitelů na základě předem přesně popsaných hodnotících kritérií.

 

Měli jsme sraz v 9 hodin již na místě, kde probíhala prezentace týmů. V 9:30 hod byla instruktáž pro vedoucí týmů a hned poté byla akce zahájena. Ostrý start soutěže byl přesně v 10:00 hod a měli jsme 3 hodiny na to, abychom se v týmu navzájem poznali po stránce pracovní a schopnostní spolupráce v týmu. Bylo to velmi zajímavé. Po prvotním ostychu jsme se rychle sblížili a směřovali ke společnému cíli. Ten se nám podařilo dosáhnout, když jsme těsně před limitem odevzdávali opravdu funkční zařízení na přepravu kamenů. Pro nás pak následoval zasloužený odpočinek ve formě oběda, ale porota mělo ještě plno práce.

Ve 14:30 hod bylo vyhodnocení poroty spojené s vyhlášením výsledků. Umístili jsme se na pěkném 4. místě s 210 body. A moc nescházelo k umístění na 3. místě, kdy nám chybělo 8 bodů. Na 2 .místo pak scházelo 19 bodů. Vítězem se stal tým Foxcom z Pardubic.

Závěrem musím uznat a poděkovat celému týmu, že bojoval statečně a podařilo se odevzdat v časovém limitu zcela funkční zařízení, včetně vyplněných protokolů s různými výpočty, což se všem týmům nepodařilo. Naší Achillovou patou byly znalosti v oblasti elektrotechniky. Vítězný tým byl sehraný, protože tato soutěž pro něj nebyla novinkou a také většina jeho členů navštěvovala různé robotické kroužky. Ale pro reprezentaci Pardubického kraje v celostátním kole konaném v Praze koncem dubna budou tyto skutečnosti jenom přínosem.

Složení našeho týmu:

ZŠ Výprachtice – Saša Fišer, Štěpán Štrauf, Lukáš Hanzlíček

SŠ OŘS Žamberk - Jiří Juračka, Radek Snopek, Šimon Hejl

Pedagogický dozor za ZŠ – Mgr. Jiří Formánek

Zástupce firmy Bühler – Aleš Dytrt

© 2014 - 2016 Bühler CZ, s.r.o. Žamberk,  Veškerá práva vyhrazena | Realizace HezkéWEBY.cz