CZ EN DE

Ve Střední škole obchodu, řemesel a služeb se ve středu setkali rodiče, jejichž děti si podaly přihlášku do nově zaváděného oboru Obráběč kovů. SŠOŘS jej začne vyučovat ve spolupráci s firmou Bühler CZ od září 2015. Ředitelka školy Zuzana Pecháčková a šéf tréninkového centra firmy Bühler Stanislav Hudák předali všem potřebné informace odpověděli na jejich otázky.
Další žáci, kteří podali přihlášku do jiné školy a uvažují o změně již vybraného oboru právě na tento, se mohou přihlásit přímo ještě do září.

Studentům, kteří nastoupí do nového učebního oboru Obráběč kovů, zajistí firma Bühler CZ výuku praxe přímo na svých pracovištích a ještě jim bude vyplácet finanční odměnu. „Celková částka, kterou při splnění prospěchových kritérií žáci od druhého ročníku obdrží, se přiblíží třem až čtyřem tisícům korun měsíčně," upřesnil ředitel firmy Jiří Appeltauer. Unikátní spolupráce firmy a školy v rámci takzvaného duálního vzdělávání, kdy škola a firma jsou významnými partnery ve výuce a praxi, začíná.
Výhody vzájemné spolupráce: Žáci budou už od začátku studia v přímém kontaktu se zvoleným oborem ve všech směrech. Nebudou tedy chodit do firmy na praxi, ale praxi se budou učit přímo ve firmě.

Střední škola obchodu, řemesel a služeb získala na obor Obráběč kovů řádnou akreditaci od ministerstva školství na podzim 2014, aktivitu podporuje a velmi si jí cení Pardubický kraj

© 2014 - 2016 Bühler CZ, s.r.o. Žamberk,  Veškerá práva vyhrazena | Realizace HezkéWEBY.cz