CZ EN DE
 S výukou nového oboru pomůže v Žamberku místní firma

Žamberk (31. 10. 2014) – V rámci tradičního pátečního výjezdu po regionu hejtman Martin Netolický navštívil také Střední školu obchodu, řemesel a služeb Žamberk. Diskutoval zde se starostou města, ředitelkou školy, ale i zástupcem největšího zaměstnavatele ve městě o využití prvků duálního vzdělávání. Dobrou zprávou je, že škola ve spolupráci s firmou Bühler CZ, s. r. o., k 1. září 2015 otevírá nový obor obráběč kovů. Jeho absolventi se rozhodně nemusí bát o pracovní uplatnění. Druhým diskutovaným tématem bylo zefektivnění stravovacího provozu této krajem zřizované školy.

2014 10 31 netolicky2„Společnost Bühler, která se zabývá strojírenskou výrobou, na jednání garantovala prostřednictvím ředitele Jiřího Appeltaurera zajištění praxe žáků nově vznikajícího oboru. Budoucí obráběči kovů se budou učit přímo v podniku na strojích, které v oboru patří k nejmodernějším. Ještě cennější je možnost získání pracovního místa. Aktuálně firma poptává několik desítek nových zaměstnanců," shrnul jednání hejtman Martin Netolický. Podnik v současnosti zaměstnávající 420 pracovníků počítá v dalších letech s rozvojem a bude proto potřebovat kvalifikovanou pracovní sílu. Bude pro ně výhodnější mít pracovníky, na jejichž vzdělání se bude prostřednictvím odborné praxe přímo podílet. „Tento projekt má naši plnou podporu, těžko bychom mohli financovat takové vybavení, které nabídne podnik. Pro školu, zaměstnavatele, ale především žáky je to výborná příležitost. Je to přesně ta cesta, kterou chceme, aby se odborné školství v kraji ubíralo," doplnil hejtman.

Firma Bühler CZ, s. r. o., po dohodě se školou proto pro případné zájemce z řad rodičů a žáků devátých ročníků základních škol připravila na 15. listopadu 2014 Den otevřených dveří, kde si budou moci od 8.30 do 11 hodin projít provoz podniku a veškeré zázemí.

© 2014 - 2016 Bühler CZ, s.r.o. Žamberk,  Veškerá práva vyhrazena | Realizace HezkéWEBY.cz