CZ EN DE
Při zakončení Technohrátek jsme předali cenu

Slavnostním setkáním v Rytířských sálech pardubického zámku vyvrcholil 8. prosince čtvrtý ročník projektu TECHNOhrátky. Při této příležitosti byli oceněni pedagogové i žáci středních škol a pracovníci regionálních kulturních institucí.

 

Jedním z pravidelných partnerů Technohrátek je už tradičně firma Bühler CZ Žamberk, která úzce spolupracuje se SŠ obchodu, řemesel a služeb v Žamberku na zámku. Ředitel Bühler CZ Jiří Appeltauer pravidelně oceňuje úspěchy žáků této školy v tvoření. Proto i na slavnostním večeru předal hodnotné ceny týmu, který uspěl v soutěži Co dokáže škola.

David Žabka a Tomáš Kubec, kteří se učí truhláři ve SŠ OŘS v Žamberku, vyhráli kategorii Technické pomůcky, a to s dřevěným modelem rámcové pily. Vytvořili jej pod vedením učitele Stanislava Cukora. „My jsme vyrostli venku „na písku“, připomněl Jiří Appeltauer svoje dětství a dodal: „Dnešní generace vyrůstá u počítačů a my ji za pomoci učitelů můžeme ukazovat zpátky cestu k tvoření rukama. Můžeme je inspirovat tím, že budeme vytvářet čím dál více možností, aby si děti od nejútlejšího věku mohly „sáhnout“ na tvorbu nejen přes obrazovku tabletu či tlačítko klávesnice počítače.“

-zhc-

 

© 2014 - 2016 Bühler CZ, s.r.o. Žamberk,  Veškerá práva vyhrazena | Realizace HezkéWEBY.cz