CZ EN DE
Předání stavebnic Fischertechnik Základní škole v Hylvátech

V naší firmě Bühler CZ v Žamberku spolupracujeme s okolními základními školami, podporujeme děti v technické tvořivosti, pořádáme akci Techné pro žáky základních škol, pravidelně organizujeme setkávání ředitelů a výchovných poradců ze základních škol, je toho hodně.

A na základě spolupráce s jednotlivými základními školami, kterou pečlivě vyhodnocujeme, si pak nejlepší školy vybereme a zakoupíme jim stavebnice, na kterých se domluvíme.

 

Tentokrát padla volba na Základní školu Ústí nad Orlicí. Ve Třebovské ulici v Hylvátech je úžasná škola skoro až vesnického typu, ale atmosféra je tam moc fajn. Mají tam velice příjemného pana ředitele Mgr. Pavla Svatoše, který školou žije a je to vidět. Ve škole je spousta zajímavých kroužků, ze kterých si vybere opravdu každý. A mají také technický kroužek, který vede velice šikovná paní učitelka Mgr. Jolana Morávková. My jsme se osobně vydali do této školy ve čtvrtek 30. ledna 2020, abychom slavnostně předali panu řediteli, paní učitelce a dětem z technického kroužky vybrané stavebnice.

Všichni jsme se sešli v učebně fyziky, kde se žáci pravidelně scházejí na technický kroužek. Ze strany školy zde byl pan ředitel Mgr. Pavel Svatoš a paní učitelka Mgr. Jolana Morávková a za naši firmu pan ředitel Ing. Jiří Appeltauer a šéf tréninkového centra Aleš Dytrt. Po úvodních slovech pánů ředitelů si žáci konečně převzali tyto stavebnice. Byli nadšení a hned chtěli začít stavět.

Žáky teď čeká velká výzva, připravují se na robotickou soutěž AMAVET, a my jsme jim k tomu poskytli stavebnice, které právě k tomuto účelu využijí. Na žácích bylo vidět, jak tím žijí, jak jim svítí oči a už se těšili, až si stavebnice rozdělají. Paní učitelka Morávková potvrdila, že má v kroužku plno nadaných žáků a i na ní bylo vidět, jak žáky podporuje v technickém tvoření.

Přejeme panu řediteli, paní učitelce a hlavně žákům, aby pokračovali v tomto technickém nadšení, aby se jim účast v soutěži Amavet vydařila a jednou třeba někoho z nich rádi uvidíme u nás ve firmě Bühler CZ v Žamberku.

31.01.2020 Jana Škopová

20200202 hylvaty220200202 hylvaty220200202 hylvaty220200202 hylvaty2

© 2014 - 2016 Bühler CZ, s.r.o. Žamberk,  Veškerá práva vyhrazena | Realizace HezkéWEBY.cz