CZ EN DE
Bühler CZ

Mladí lidé, kteří se rozhodují spojit svoji budoucnost s některým oborem elektro, mají ve firmě Bühler CZ silného a spolehlivého partnera. Ve spolupráci se SOŠ a SOU Lanškroun a VOŠ a SŠT Česká Třebová a spolu s firmami SOMA a KOMFI Lanškroun a RIETER Ústí nad Orlicí se podílíme na podpoře studentů, kteří počínaje 1. 9. 2015 budou studovat maturitní obor Mechanik elektrotechnik a Mechatronik.

„Naším společným cílem je napomoci školám, aby jejich absolvent byl nejvíc přiblížen praxi. Připravili jsme společný marketingový postup a budeme žáky stimulovat k zájmu o praxi každý ve své firmě,“ uvedl šéf tréninkového centra Stanislav Hudák.

Projekt Mosty pro budoucnost má za cíl upravit a přiblížit obsahovou náplň školních vzdělávacích programů oborů Elektromechanik a Mechatronik potřebám uvedených partnerských firem, které jsou rozhodujícími zaměstnavateli v regionu.

Bühler CZ, stejně, jako ostatní firmy, současně podpoří konkrétní žáky tím, že jim umožní praxi i brigády během studia v reálných výrobních podmínkách, na základě společných kritérií je budou finančně odměňovat a nejlepším umožní v závěru studia zahraniční praxe formou stáží. Po absolutoriu mohou absolventi nastoupit do firem, kde prostředí i způsob práce důvěrně znají a firmy je už nemusí zaučovat.

Od konce října 2014 jsme absolvovali celou řadu jednání od prvního vyjasnění společných cílů firem, přes určení společných priorit, nabídku školám a první vyjádření k současným školním vzdělávacím programům až po současná setkání „U kulatého stolu“. Učitelé odborných předmětů vykonali ve všech firmách seznamovací exkurzi, na které získali konkrétní obraz o jejich prostředí, pracovních úkolech a potřebách.

© 2014 - 2016 Bühler CZ, s.r.o. Žamberk,  Veškerá práva vyhrazena | Realizace HezkéWEBY.cz