CZ EN DE

Jasnější představu o práci na skutečných pracovištích a na nejmodernějších strojích, ke kterým se ve škole nedostanou, získávají v naší firmě Bühler CZ Žamberk praktikanti ze středních škol, studující maturitní obor mechanik seřizovač. Letos už jeden praxi absolvoval v květnu, další přijdou v červnu.

Cílem je doplnit a povýšit jejich znalosti nabyté ve škole a umožnit jim zkušenosti, které jim škola z pochopitelných důvodů nemůže dát. Během deseti dnů praxe projdou pět pracovišť, na každém setrvají dva dny.

 

„Budou pro nás dělat skutečnou práci v nástrojárně - frézování, ruční obrábění a montáže. Na ostatních pracovištích si jednotlivé činnosti zkusí pod dozorem našich pracovníků“, vysvětluje šéf tréninkového centra Stanislav Hudák, který má ve firmě na starosti spolupráci se školami.

Co přesně praktikanti dělají?

„Obsluhují CNC stroje, seřizují nástroje, kontrolují výrobky a procházejí oddělením TPV – technickou přípravou výroby, kde je většinou baví práce s počítači.

Jak tato práce vypadá?

Na počítači vytváří program technologie obrábění, který se pak zavěsí na naši intranetovou síť, pracovníci si podle technologického postupu tento program stáhnou do stroje a podle toho vyrábí produkt.

Kam dál se praktikanti dostanou?

Například na oddělení kontroly, kde máme mimo jiné velice přesný tříosý měřící stroj, na oddělení měření nástrojů, a další.

Co by měli získat, s čím by od nás měli odcházet?

Přejeme si, aby odešli s dobrým pocitem a odnesli si výrazně vyšší představu o současné moderní strojové výrobě, než mají. Aby si řekli: „Skvělé, posunul jsem se, chci to dál studovat a dělat.“ A v lepším případě: „Objevil jsem svůj životní talent a chci, aby to bylo moje povolání.“

 

© 2014 - 2016 Bühler CZ, s.r.o. Žamberk,  Veškerá práva vyhrazena | Realizace HezkéWEBY.cz