CZ EN DE

V sobotu 10. listopadu se u nás v Bühleru konal již 5. ročník Techné, tedy zážitkový den pro žáky základních škol se zájmem o techniku a své budoucí uplatnění. I letos si akci všichni účastníci maximálně užili.

Návštěvníků přišlo nejvíce ze všech uplynulých ročníků, celkem 420 a z toho 250 dětí. Na každém stanovišti je vítali naši spolupracovníci, kteří byli dobře naladěni a snažili se zodpovědět každou zvídavou otázku.

Spolu s námi zde byli k dispozici i zástupci ze 7 středních odborných škol, kteří se prezentovali a nabízeli možnosti studia. Absolventi těchto škol nalézají následně uplatnění v naší firmě, což nás velice těší a vážíme si toho.

Program i počasí na jedničku

Počasí nám přálo, byl příjemný podzimní den a už od rána se u nás tvořily fronty dětí s rodiči nebo prarodiči. Doprovodný program byl letos obohacený o nové věci a aktivity zaměřené na robotizaci

Děti si vše mohly vyzkoušet a myslím, že se jim dařilo. Na chvíli se mohly stát svářečem, kontrolorem, konstruktérem, obráběčem, manipulantem, montérem nebo třeba řidičem. Na každém stanovišti na ně navíc čekala i sladká odměna. Pro nejmenší jsme zde měli připravený hrací koutek se spoustou aktivit, ve kterém se jim věnovaly naše dvě příjemné kolegyně.

Asi největším překvapením se stala účast v soutěži zručnosti a technické tvořivosti, která byla určena pro žáky základních škol. Se svým výrobkem se přihlásilo celkem 79 soutěžících, což je neuvěřitelné číslo v porovnání s loňským rokem. Všechny výtvory byly úžasné! Těší nás, že je v našem okolí tolik šikovných dětí, které baví ruční práce, jsou tvořivé, kreativní a mají skvělé nápady. Samozřejmě si každý odnesl zajímavou cenu.

Akci tedy hodnotíme jako velice úspěšnou a jakožto organizátory nás hřeje příjemný pocit z dobře odvedené práce. Těšíme se naviděnou opět za rok.

Jana Škopová

 

Podívejte se na fotografie z Techné 2018

© 2014 - 2016 Bühler CZ, s.r.o. Žamberk,  Veškerá práva vyhrazena | Realizace HezkéWEBY.cz