CZ EN DE
Den otevřených dveří s oslavou výročí 110 let od založení firmy a 50 let od zahájení strojírenské výroby

V sobotu, 16. června 2018 naše firma Bühler Žamberk slavila své výročí 110 let od založení firmy a 50 let od zahájení strojírenské výroby. Oslava byla formou dne otevřených dveří pro širokou veřejnost. Celá akce se nesla pod heslem „Fabrika budoucnosti“ a to také do puntíku naplnila.

Celé akci předcházely velké přípravy v celé firmě, aby vše bylo perfektně připraveno a uklizeno. Podíleli se na tom naši spolupracovníci ze všech oddělení a poslední dny byly skutečně náročné, ale zvládli jsme to, jako ostatně vždycky. A za to patří všem našim spolupracovníkům obrovské poděkování. Jsme jeden tým a projevilo se to. 

 

Oficiálně jsme otevírali v 9:00 hod., ale již od 8:30 hod. byli pozváni ředitelem firmy naši bývalí spolupracovníci, kteří jsou již v penzi, aby si přišli prohlédnout, jak se za ty roky firma proměnila. Uspořádali jsme pro ně speciální prohlídku. Sešlo se jich tu 71 a nešetřili chválou. Po letech se opět sešli „ve své fabrice“ a popovídali si. Je úžasné, když firma nezapomíná na své bývalé spolupracovníky.

Již od rána se tvořily fronty u brány a lidé netrpělivě čekali, až vše vypukne. Jen za první půlhodinu zde bylo 490 lidí, což bylo náročné, ale zvládli jsme tento nápor. U vchodu se každý zapsal a naše kolegyně daly každému návštěvníku tašku s drobnými dárky a programem na celý den. Pro děti jsme měli připravené balónku. Pak už se jich chopili průvodci a provedli je prostory obrobny, kontroly, plechovou výrobou a zakončili prohlídku u HR stánku, kde odevzdávali vyplněné anketní lístky, z kterých se pak losovali výherci tomboly a mohli se informovat o zaměstnání v naší firmě. Byli zde pozvaní i VIP hosté, kterým se věnovali naši jednatelé a kteří měli i speciální prohlídku.

Poté už na návštěvníky čekal bohatý program. V montážní hale, kterou jsme pro tento účel téměř celou vyklidili, si každý všech věkových kategorií mohl vyzkoušet různé technické i sportovní atrakce. Během celého dne probíhala i zajímavá vystoupení, např. párová akrobacie na závěsném kruhu, vzdušná akrobacie na šálách, troni – show z budoucnosti. Raritou bylo vystoupení bubenické skupiny Mlask, kteří bubnovali na naše výrobky, dále zde mělo vystoupení i ANIMO, skupina NEON a CTS ALABAMA. Celý den nás doprovázali mluveným slovem moderátor a bavič Nasty a dvojnásobný mistr ČR v beatboxu EN. DRU – Ondřej Havlík za doprovodu kapely Zelená pára.

Lidé se mohli občerstvit u pěti stánků s občerstvením a nápoji, kde si mohli vybrat ze tří jídel a ze dvou nápojů.

Byl to krásný slunečný den plný pohody, dětské radosti, veselí, zkrátka jsme se všichni bavili a tak jsme si to i přáli. Celkem se k nám přišlo podívat 1840 návštěvníků a každý si zde přišel na své.

Velký významný den naší firmy jsme si náležitě užili a důstojně oslavili.

Jana Škopová

© 2014 - 2016 Bühler CZ, s.r.o. Žamberk,  Veškerá práva vyhrazena | Realizace HezkéWEBY.cz