CZ EN DE

V pátek, 13. února 2015 opustil naši montážní halu v Bühleru Žamberk poslední automat - Robot J20 Tornado.
Jedná se o obslužný modul textilního stroje pro tryskové předení. Modul Robota byl v Žamberku montován od července 2008. Zabezpečuje obsluhu a servis spřádní a navíjecí jednotky. Pro netechniky je to vlastně automat textilního stroje nahrazující lidskou obsluhu. Jsou to oči a ruce tohoto stroje. Oči jsou čidla a senzory, které dohlížejí na tvorbu příze/...vlákna/nitě, kterou stroj vyrábí a ruce jsou ramena a manipulátory, které nahrazují lidskou práci obsluhy v textilní fabrice.

Celkově se Robot skládá přibližně z 1600 různých součástek a komponent, čítající předmontáže podsestav, konečné montáže mechanické, elektrické a pneumatické. V závěru montáže je provedeno jeho "oživení s kontrolou orgánů a seřízení", připevnění k transportní paletě a expedici k zákazníkovi. Zde byla důležitá souhra celého týmu zabezpečujícího "zrození nového tvora ROBOTA".
Během 6,5 roku bylo v Žamberku smontováno celkem 489 Robotů J10 a J20 v několika verzích. Montážní části se věnovalo průměrně 12 pracovníků.
Při příležitosti ukončení montáže Robotů Tornado v Žamberku, poděkoval GŘ, Ing. Jiří Appeltauer všem zúčastněným za dosavadní kvalitně odvedenou práci a popřál jim mnoho úspěchů v nových projektech, které se na nás přímo valí.
Nyní budeme otevírat novou kapitolu a s radostí se pustíme do dalších nových výzev!

© 2014 - 2016 Bühler CZ, s.r.o. Žamberk,  Veškerá práva vyhrazena | Realizace HezkéWEBY.cz