CZ EN DE
Budoucí obráběče prakticky vyučíme v Bühleru CZ

Tréninkové centrum společnosti Bühler CZ Žamberk zaplňuje každý druhý týden deset studentů nového oboru Obráběč kovů. Od loňského září se mu učí při Střední škole obchodu, řemesel a služeb v Žamberku na zámku (SŠ OŘS). Uzávěrka přihlášek bez přijímaček je už 15. března. Zeptejte se nebo se rovnou přihlaste na: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. , tel.: 466 614 225, www.zamek.zamberk.cz .

Dny otevřených dveří ve SŠ OŘS v Žamberku na zámku jsou už tento pátek a sobotu. V pátek 12. 2. od 9:00 12:00 hodin a pak jej doplňují řemeslné hrátky. Tento den si budou moci případní zájemci prohlédnout i výrobní prostory firmy Bühler Žamberk. Otevřené dveře školy budou i 13. 2. opět od 9 do 12 hodin.

Špičkové stroje a stipendium

Důležité pro žáky i pro jejich budoucí džob je, že praxi se učí na nejmodernějších CNC strojích přímo v tréninkovém centru firmy Bühler CZ pod dohledem špičkových odborníků. Pardubický kraj podporuje žáky oboru vzdělání Obráběč kovů formou prospěchových stipendií. Další tři tisíce korun za dobré výsledky poskytuje firma Bühler CZ přímo žákovi, nebo jeho zákonnému zástupci. Tři roky utečou jako voda a absolventi budou moci okamžitě nastoupit na pracoviště, které už dobře znají.

Super způsob výuky

Budoucí obráběče poznají ve firmě Bühler už na dálku: oblékají si trika v barvě tyrkysu. Hlavní starost o ně mají učitel odborného výcviku Milan Fogl a vedoucí tréninkového centra Stanislav Hudák. Jsou s nimi spokojeni.

„Jsem potěšen, že jsme se se žáky vyladili už od prvních dnů,“ uvedl Stanislav Hudák. S ředitelem firmy Jiřím Appeltauerem a ředitelkou školy Zuzanou Pecháčkovou si pochvalují zvolený způsob výuky a přístupu k mladým lidem, který je odlišný od ostatních škol. „Jsme tým a v učebně nesedí žáci a učitel naproti sobě, ale jsou postojem i přístupem vedle sebe. Hovoříme s nimi jako s rovnocennými partnery, ptáme se jich, reagujeme na ně. Ukázalo se, že tento přístup je skutečně dobrá cesta.“

Veškeré výrobky, které žáci od začátku prvního ročníku vyrábějí, mají další využití. Nejprve pro potřebu ve firmě, později učni pracují přímo pro zákazníka. Od prvního momentu tedy vědí, že jejich práce má smysl. Proto se také snaží, aby jejich výstup byl kvalitní.

-zhc-

© 2014 - 2016 Bühler CZ, s.r.o. Žamberk,  Veškerá práva vyhrazena | Realizace HezkéWEBY.cz