CZ EN DE
AMAVET - Festival vědy a techniky pro děti a mládež v Pardubickém kraji

Své vědecké a technické projekty představili již po dvanácté žáci 6. až 9. tříd základních škol a středoškoláci v okresním kole pro okresy Ústí nad Orlicí a Svitavy, které proběhlo 15. února 2019 ve sportovní hale Střední odborné školy a Středního odborného učiliště v Lanškrouně.

 

 

Krajské kolo Festivalu vědy a techniky AMAVET již po dvanácté v Pardubicích

Festival je pořádán v rámci Programu vytváření a rozvíjení zájmu žáků o vědecké a technické obory v Pardubickém kraji. Letošní 12. ročník se uskutečnil pod záštitou JUDr. Martina Netolického, PhDr., hejtmana Pardubického kraje, Univerzitou Pardubice a dalšími spolupořadateli.

Autoři nejlepších projektů v kategorii Junior a Středoškolák postoupili do krajského kola soutěže, které se uskutečnilo ve dnech 13. a 14. března 2019 v Pardubicích. Každý projekt byl hodnocen odbornou porotou, která poté stanovila pořadí nejlepších projektů. V kategorii Junior je hlavní cenou krátkodobá odborná stáž ve Francii pro 30 žáků ZŠ. Autor nejlepšího projektu v kategorii Středoškolák se zúčastní v roce 2019 zahraniční soutěže INTEL ISEF 2019 v USA a to 12. až 17. května a nejlepších 20 projektů se nominovalo do národní soutěže EXPO SCIENCE AMAVET 4. a 5. dubna 2019 v Praze. Dále pak mají možnost postoupit do dalších zahraničních soutěží v roce 2019.

Cílem festivalu je podněcovat co nejvíce talentovaných žáků základních škol a středoškoláků k odhalování a rozvíjení tvůrčích schopností prostřednictvím konkrétních vědeckých a technických projektů a schopnosti svoji práci prezentovat odborné i široké veřejnosti.

I letos byly předány ceny a zvláštní ocenění Pardubické univerzity, Univerzity Hradec Králové, Krajské hospodářské komory a firem FOXCONN CZ, Contipro Group, s. r. o., Bühler CZ s.r.o. Za naši firmu byly oceněny dva projekty v obou kategoriích. Respektive v kategorii Středoškolák byly oceněny projekty tři  (viz. příloha ), protože se zúčastnil a zároveň postoupil do národní soutěže v Praze Martin Čáslavka s projektem Robotické rameno. Tento mladý muž je žákem naší partnerské Střední školy obchodu, řemesel a služeb v Žamberku, kde se učí ve 2. ročníku oboru Obráběč kovů u nás ve firmě. Na svůj projekt použil stavebnici Fischertechnik, kterou má pro robotický kroužek škola zapůjčenou od naší firmy.  

Aleš Dytrt

2019 03 21 avamet22019 03 21 avamet3 copy

© 2014 - 2016 Bühler CZ, s.r.o. Žamberk,  Veškerá práva vyhrazena | Realizace HezkéWEBY.cz